Через атаку на полігон на Київщині загинула комунікаційниця УДО Валентина Савіцька, дружина керівника SPRAVDI
Унаслідок російського удару по полігону на Київщині 24 липня загинула Валентина Савіцька (Ліневич) - керівниця центру міжнародного співробітництва та стратегічних комунікацій Управління державної охорони України. Росія вдарила по полігону з виставкою озброєння, і серед загиблих виявилася дружина керівника Центру стратегічних комунікацій "Справді" Ігоря Солов'я.
Про трагедію Ігор Соловей повідомив у власному дописі. Спершу він коротко написав про горе, що спіткало родину.
"У моїй родині страшне горе: нелюди вбили мою кохану дівчинку і турботливу дружину, люблячу маму і дочку Валентину Савіцьку", - написав Соловей.
Про місце і час прощання чоловік пообіцяв повідомити пізніше. У наступному дописі Соловей розповів, якою була його дружина - і попросив підписників запам'ятати її саме такою.
"Я хочу щоб ви усі знали, якою була моя Валя. Знали і пам'ятали саме такою. Неймовірно світла, добра, чуйна і красива дівчинка", - написав Соловей.

Він додав, що дружина водночас була справжнім професіоналом, який завжди вимагав поваги і до себе, і до нього самого.
"І в той же час - справжній полковник: завжди сварилась на мене своїм тоненьким пальчиком і вимагала поважати тебе і як фахівця. І ти дійсно була найкращою тут", - написав Соловей.
Керівник Центру "Справді" також згадав, що Валентина опікувалася дітьми колег - заради них вона увійшла в батьківський комітет школи і займалася організацією їхнього літнього відпочинку.
"Заради дітей колег займалась їхнім літнім відпочинком, шукала різні варіанти і буквально вигризала кожну можливість", - розповів Соловей.
Насамкінець чоловік зізнався, що досі не розуміє, як жити далі без коханої людини, і подякував їй за роки спільного життя.

Генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив, що кількість загиблих унаслідок російського удару по полігону в Київській області зросла до 10 людей. Ще близько сотні людей отримали поранення.
За фактом удару Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у справі про воєнний злочин за статтею 438 Кримінального кодексу України. Водночас прокуратура відкрила ще одне провадження - за частиною 3 статті 367 КК - щодо можливого неналежного виконання службових обов'язків посадовцями, які організовували виставку озброєння на полігоні, куди прийшовся удар.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що російська ракета влучила по полігону, де саме проходила виставка озброєння.
Народні депутати Олексій Гончаренко і Дмитро Соломчук, а також колишній секретар міськради та в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако відреагували на трагедію, наголосивши на браку персональної відповідальності влади. Вони провели паралель із ракетним ударом по Чернігову у серпні 2023 року, коли також постраждали учасники виставки дронів.
Раніше Інформатор повідомляв, що радник президента Флеш був на виставці, куди вдарила Росія, не був на виставці. Також ми писали, що атаку РФ на полігон підтвердила Українська рада зброярів.