Російські провайдери та небезпечний інтернет: нові реалії для мешканців окупованого Херсону

Окупанти відрізають зв'язок херсонців із цивілізацією

Російські провайдери та небезпечний інтернет: нові реалії для мешканців окупованого Херсону

Другий день мешканці окупованого Херсону та області шукають шляхів зв'язку з навколишнім світом. Проте через відключення переважної більшості українських провайдерів та всіх операторів мобільного зв'язку місцевим не залишають вибору. 

За ці дні "падіння" зв'язку, херсонці поділилися на два табори – ті, хто купує сім-карти російських операторів і готовий годинами стояти на вулиці біля місць безкоштовної роздачі WiFi. Але ніхто з користувачів Інтернету в межах окупації не застрахований від доступу ворога до особистих даних. 

Зазначимо, що навіть у росЗМІ є інформація про переключення українських інтернет-провайдерів на магістральну мережу кримського інтернет-провайдера "Міранда-Медіа", співвласником якого є "Ростелеком". Про це свідчать і відгуки херсонців, які щонайменше без проблем відкривають раніше закриті російські сайти і не мають доступу до українського контенту. 

 

Російські провайдери та небезпечний інтернет: нові реалії для мешканців окупованого Херсону 1

Відверта небезпека стосується і тих, хто збирається виходити у Інтернет через підключені російські сім-карти "На зв'язку", які були масово реалізовані в окупованому місті. Тим паче, що купити її можна лише надавши дані паспорту. 

Щоб ворожі спецслужби не мали можливості ідентифікувати особистість, не бачили місцезнаходження користувача та не перехоплювати розмови, краще користуватися VPN. Його потрібно встановити та запустити на всіх гаджетах, за допомогою яких ви користуєтеся сумнівним інтернетом. 

Якщо ви маєте намір зателефонувати з сім-карти ворожого зв'язку, то краще це робити через захищені програми, що шифрують розмови. Безумовно, з увімкненим VPN. Однак і такі методи не забезпечать 100% гарантії вашої безпеки. Тому уникайте розмов, які б спровокувати агресивні дії російських спецслужб. 

Зокрема, найскладніша ситуація із зв'язком у невеликих населених пунктах. У більшості жителів сіл немає можливості поїхати до обласного центру, щоб купити ані російську сім-карту, ані провести час біля зон з free WiFi. У населених пунктах,до  яких мають доступ волонтери, зв'язок відбувається переважно через них. Але, на жаль, у багатьох районах зв'язку нема вже не перший місяць, тому місцевим не звикати до відсутності цивілізації. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube