За даними аналітиків, востаннє присутність українських підрозділів у самому Покровську фіксувалася 28 січня, що дає підстави вважати, що місто повністю перейшло під контроль ворога лише нещодавно
Російське військо, ймовірно, повністю захопило Покровськ. Це могло відбутися протягом кількох останніх тижнів, але не принесло агресору жодних "перемог". Кремль називав місто "відкриттям" до всієх Донеччини, але реальна ситуація на фронті показує іншу картину.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що штурм Покровська, де до війни жило 60 тисяч мешканці, тривав майже два роки. Армія РФ розпочала спроби на цьому напрямку ув лютому 2024 року після захоплення Авдіївки, а фронтальні атаки тривали 21 місяць, перш ніж ворогу вдалося зайняти більшу частину міста у грудні 2025 року.
Експерти зауважили, що востаннє підрозділи українських захисників були присутні у Покровську, згідно з відкритих даних, 28 січня. Це може свідчити про те, що повне падіння міста могло відбутися нещодавно.
Російська пропаганда стверджувала, що контроль над цим населеним пунктом буцмто "відкриє шлях" до подальшого наступу. Покровськ дійсно був важливим хабом, але російські удари ще у липні мнулого року фактично знищили можливість використовувати його як логістичний вузол, тож він вже втратив своє стратегічне значення.
В ISW зауважили, що з грудня 2025-го росіяни не просунулися значно на на захід чи північний захід. Їм так і не вдалося захопити навіть село Гришине, що розташоване лише за два кілометри від Покровська. Крім того, Покровськ є значно меншим за площею та населенням, ніж Краматорськ чи Слов’янськ. Тож той факт, що РФ витратила два роки на захоплення одного невеликого міста, ставить під сумнів здатність окупантів прорвати основний "пояс фортець" Донбасу.
Ба більше, бої за сусідній східний Мирноград тривали ще близько місяця після того, як російське Міноборони оголосило про його захоплення. За словами аналітик, це є ще одним свідченням низького темпу просування ворога.
Водночас зазначається, що українські захисники продовжують утримувати фронт навколо захопленого вузла. Станом на 25 лютого ситуація на Покровському напрямку залишається контрольованою. За словами речника угруповання військ "Схід" майора Григорія Шаповала, Сили оборони міцно тримають позиції у восьми населених пунктах - Сухецькому, Суворовому, Никанорівці, Дорожньому, Іванівці, Новому Шаховому, Новому Донбасі та Вільному.
На Покровському напрямку російські підрозділи активізували спроби прориву в тил українських сил. Вони діють малими піхотними групами та активно застосовують безпілотники. У 59-й окремій штурмовій бригаді безпілотних систем розповіли, що російські військові намагаються інфільтруватися у міжпозиційний простір, щоб обійти українські підрозділи з тилу.
Також серйозну загрозу становлять керовані авіабомби КАБ. Російські війська активно б’ють не лише по піхоті, а й по позиціях операторів безпілотників.
Інформатор днями писав, що на цьому напрямку фронту російські війська активно атакують логістику Сил оборони. Противник намагається ускладнити евакуацію поранених і доставку забезпечення, паралельно тиснучи на флангах міста.