Ворожа атака пошкодила ангар, сім автівок та адміністративно-виробничий обʼєкт у Київському районі
Російські війська вдарили керованою авіабомбою по Київському району Харкова, внаслідок чого постраждали мирні мешканці. Ворог продовжує систематично атакувати Харківську область ракетами, КАБами та дронами, і чергова атака знову забрала здоров'я мирних людей. Кількість постраждалих внаслідок обстрілу поступово зростала протягом дня. Удар пошкодив ангар, сім автівок та адміністративно-виробничий об'єкт.
Про атаку повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у своєму Telegram-каналі. Спочатку йшлося про кількох постраждалих, однак посадовець уточнював дані протягом години, і кількість людей, які отримали поранення, зросла до восьми.
Згодом в ОВА уточнили характер поранень постраждалих. Усі вони зазнали вибухових поранень різного ступеня тяжкості.
"Постраждалі через ворожу атаку КАБ у Київському районі зазнали вибухових поранень. 49-річного чоловіка госпіталізували у важкому стані. Ще 6 пацієнтів доставлено до лікарні у стані середньої тяжкості. Це жінки 51, 31, 60 років та чоловіки 50, 44, 57 років. Усім допомагають наші лікарі", - додав Синєгубов.
Пізніше стало відомо, що стан частини постраждалих погіршився. За уточненими даними голови ОВА, трьом людям діагностували важкий стан, ще четверо отримали незначні поранення.
"За уточненими даними, трьом постраждалим у Київському районі діагностовано важкий стан. Ще четверо людей зазнали незначних поранень. Лікарі проводять необхідні обстеження, надають допомогу", - зазначив Синєгубов.
ДСНС додала, що внаслідок вибуху у квартирі на шостому поверсі сталося займання. Також вибиті шибки вікон у декількох квартирах навколо.

Керовані авіабомби стали одним з найнебезпечніших видів озброєння, які Росія масово застосовує проти України з кінця 2023 року. В основі цієї зброї - радянські фугасні авіабомби на кшталт ФАБ-250 і ФАБ-500, на які встановлюють універсальний модуль планерування й корекції польоту. Цей модуль оснащений крильцями, супутниковою та інерціальною навігацією, а також пристроєм для подолання радіоелектронних завад.
Завдяки такому оснащенню звичайна авіабомба з дальністю до 10 км перетворюється на керований снаряд, здатний вражати цілі за 70-80 км від лінії фронту. Це дозволяє російським бомбардувальникам скидати боєприпаси, не заходячи у зону дії української протиповітряної оборони. Новітня розробка - реактивний КАБ - здатна долати вже до 150-200 км, що створює загрозу навіть для міст у глибокому тилу.
Найефективніший спосіб зупинити атаки КАБів - збивати літаки-носії, насамперед Су-34 і Су-35. Проте реалізувати це складно через постійний дефіцит далекобійних зенітно-ракетних комплексів. Американська система Patriot здатна вражати такі цілі на дальності до 160 км, але кількість цих систем в Україні обмежена, а новітні реактивні КАБи вже мають дальність до 200 км, що теоретично убезпечує їхніх носіїв від наявних ракет ЗРК.
Раніше Інформатор повідомляв, що росіяни накрили Суми серією ударів КАБами, внаслідок чого в місті постраждали люди. Також ми писали, що на початку липня керована авіабомба влучила по супермаркету в Краматорську, де серед постраждалих була й дитина.