Росія зараз виробляє більше ракет, ніж до великої війни: українці це відчують в наступні місяці - NYT

Санкції лише тимчасово стримали Москву у її прагненні збільшити обсяг виробництва боєприпасів. Зараз цьому допомагає контрабанда з Туреччини та Вірменії

Ракети
Загроза посилення ракетних ударів зростає

Росія, попри санкційний тиск Заходу, зараз виробляє більше ракет, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Цьому сприяють налагоджені канали контрабанди закордонних компонентів для боєприпасів і прибутки Кремля від продажу енергоносіїв. Таким чином, на думку видання, санкції фактично не справляються з основною задачею - обмежити здатність Москви виробляти засоби для агресії. 

Нарощування обсягу виробництва ракет становить велику загрозу для України у найближчі місяці, пише New York Times з посиланням на офіційних осіб США, Європи та України. Наразі українська держава не має достатньо засобів протиповітряної оборони, щоб цьому протистояти, розповіли журналістам українські чиновники.

"Росія підірвала американський експортний контроль, використовуючи свої розвідувальні служби та міністерство оборони, щоб керувати нелегальними мережами людей, які контрабандою провозять ключові компоненти (...) Менш ніж за рік після початку війни росія відновила торгівлю критично важливими компонентами, спрямувавши їх через такі країни, як Вірменія та Туреччина", - йдеться у матеріалі.

Відродження російського військового виробництва викликає особливе занепокоєння, оскільки Москва використовувала артилерію, щоб обстрілювати українські сили на лінії фронту, і свої ракети, щоб атакувати електромережі та іншу критичну інфраструктуру, а також тероризувати цивільних у містах, пише видання. Чиновники побоюються, що збільшення запасів ракет може означати особливо темну та холодну зиму для українців.

Росія швидко адаптувалася до імпортних обмежень власними зусиллями, щоб забезпечити постачання необхідних частин. Сьогодні російські чиновники перебудували свою економіку на оборонне виробництво. Завдяки доходам від високих цін на енергоносії російські служби безпеки та міністерство оборони мали змогу контрабандою провозити мікроелектроніку та інші західні матеріали, необхідні для крилатих ракет та іншої високоточної зброї. У результаті військове виробництво не тільки відновилося, але й різко зросло, пише NYT.

Так, якщо перед повномасштабною війною росія могла виготовляти 100 танків на рік, то тепер цей показник становить 200, розповів високопоставлений західний чиновник зі сфери оборони. Водночас, за даними Заходу, росія зараз на шляху до того, щоб виробляти два мільйони артилерійських снарядів на рік - це вдвічі більше, ніж оцінювали західні спецслужби. Росія і зараз виробляє більше боєприпасів, ніш США та Європа, зазначає видання.

Водночас американські та західні чиновники кажуть, що є і гарні новини. Російське виробництво все ще не встигає за тим, як швидко військові використовують боєприпаси та зношують техніку. Це змушує Москву відчайдушно шукати альтернативні джерела для збільшення своїх запасів - про це кажуть і дані про намагання Москви укласти угоду з КНДР про постачання боєприпасів.

В свою чергу офіційні особи США сподіваються, що постійне постачання боєприпасів протиповітряної оборони та додаткова підтримка в покращенні ППО можуть допомогти протистояти посиленим обстрілам.

путін просить ракети у Кім Чен Ина

У вівторок, 12 вересня, Кім Чен Ин прибув до росії. Вже наступного дня відбулася зустріч північнокорейського лідера з путіним на космодромі "Східний" в Амурській області рф. Лідери спочатку поспілкувалися у присутності делегацій - в російській був присутній міністр оборони росії Сергій Шойгу. Згодом диктатори продовжили перемовини у форматі тет-а-тет.

У вересні координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі також казав, що російська федерація прагне отримати запаси боєприпасів у Північної Кореї, ймовірно, пропонуючи натомість продовольство. Пізніше у Держдепі США нагадали двом лідерам, що будь-яка передача зброї з Північної Кореї до росії буде порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН, і що Штати без вагань запровадять нові санкції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube