Росія захопила ще одне село на Харківщині: в ISW опублікували нові карти боїв на фронті

Читать на русском

ЗСУ утримують контроль над більшістю Вовчанська

Читать на русском
Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке
ISW і бої на фронті

ЗСУ утримують контроль над більшістю Вовчанська

Російські війська, ймовірно, нещодавно захопили село Глибоке на північ від Липців, що у Харківській області. ЗСУ повідомляли, що утримують контроль над більшістю Вовчанська, але певні дані про ситуацію в місті зараз не можна перевірити.

Новими картами боїв на фронті поділився Інститут вивчення війни (ISW). Геолокаційні дані від 7 червня показують, що російські війська, ймовірно, продовжують наступ на південь Глибокого та можливо захопили це село.

Карта боїв на Харківщині

Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке - карти ISW 1

 Карта боїв на Луганщині

У Луганській області російські війська продовжили свої наступальні операції на південний схід від Куп'янська і продовжили рух на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна. Згідно з геолокаційними даними, опублікованими 7 червня, окупанти просунулись на північний схід від Степової Новоселівки (що на південний схід від Куп'янська).

Російські війська розпочали наступальні дії:

 • на північний схід від Куп'янська в районі Синьківки;
 • на південний схід від Куп'янська біля Піщаного, Іванівки, Андріївки;
 • на північний захід від Кремінної біля Макіївки, Невського, Дружелюбівки, Новосадового, Греківки;
 • на захід від Кремінної біля Тернів і Торського;
 • на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва.

Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке - карти ISW 2

 Карта боїв на Донеччині

У Донецькій області 7 і 8 червня російські війська продовжували наступальні дії на напрямку Сіверська в районі Білогорівки, Золотарівки, Виїмки і Роздолівки. Російські мілблогери 7 і 8 червня зазначали наявність критики, що війська РФ проводили штурм біля Білогорівки, погано розуміючи командування бойовими діями, і зазнали втрат.

Російські війська нещодавно продовжили свої наступальні дії в межах східного Часового Яру та відновили наступальні операції в цьому районі 8 червня. Згідно з геолокаційними даними, опублікованими 8 червня, частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії рухалися в центральному мікрорайоні Каналу.

7 і 8 червня російські війська проводили наступальні операції:

 • в районі Калинівки,
 • у мікрорайонах Канал і Новий,
 • в районі Іванівського,
 • в районі Кліщіївки та Андріївки.

Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке - карти ISW 3

У РФ повідомляли, що їхні війська продовжили просування на північний захід від Авдіївки, проте ISW не має підтверджень цьому. Російські війська також активно продовжували наступальні дії:

 • в районі Новоолександрівки, Новопокровського, Євгенівки, Сокіла та Новоселівки Першої;
 • поблизу Яснобродівки, Карлівки, Уманського, Нетайлового;
  біля Невельського.

Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке - карти ISW 4

Останнім часом російські війська продовжили свій наступ на південний захід від Донецька. Згідно з геолокаційними даними, опублікованими 7 червня, вони просунулися на північний захід від міста Солодке. Також російські війська активно проводили наступальні операції:

 • на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки;
 • на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки.

Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке - карти ISW 5

7 та 8 червня російські війська продовжували наступальні дії в районі межі Донецької і Запорізької областей, на південь від Великої Новосілки біля Завітного Бажання, Урожайного та Старомайрського.

Карти боїв на півдні

За інформацією російських джерел, 8 червня війська РФ відзначилися просуванням біля міста Роботиного, але ISW не має візуальних доказів, щоб підтвердити ці твердження. Також повідомляється, що російські війська здійснили атаки біля Роботиного, Вербового, Малої Токмачки та Новопокровки, а також розпочали наступ на захід і північний захід від Роботиного, біля Копані та на південь від Малих Щербаків.

Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке - карти ISW 6

7 та 8 червня російські війська намагалися атакувати стратегічний пункт у східній (лівій) частині Херсонської області, але їм це не вдалося.

Росія на Харківському напрямку могла захопити село Глибоке - карти ISW 7

Ситуація на Харківщині

Уже майже місяць, з 10 травня 2024 року, ворог намагається наступати в Харківській області, але все йде не за його планом. Напередодні стало відомо, що ЗСУ пішли в контратаку на село Глибоке, що на півночі Харківської області. Боєць із позивним Мучной повідомив, що село перейшло від росіян до сірої зони. Зараз за нього точаться бої - захисники України намагаються вибити росіян з цього села. 

На Харківщині сповільнився темп наступу Росії, хоча ворогу вдалося просунутися. Але головного свого завдання у Харківській області росіяни не виконали - наступ фактично захлинувся, вважають військові експерти. За останньою інформацією, місто Вовчанськ перебуває на 70% під контролем України

Нагадаємо, РФ перекидає війська з Херсонщини на Харківщину, оскільки її війська тут сильно загрузли та потрібне підкріплення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.