На Покровському напрямку окупанти атакують, використовуючи цивільні авто, мотоцикли й електромобілі, а під Лиманом - тестують системи РЕБ і нові способи проведення штурмів. Аналітики ISW зазначають, що російські війська намагаються адаптувати механізовані наступи до сучасних умов війни
Російські війська продовжують експериментувати з тактикою та технікою. Якщо на Покровському напрямку окупанти активно використовують цивільний транспорт - автомобілі, квадроцикли, мотоцикли та навіть електромобілі, то на Лиманському вони впроваджують власні "інновації" у штурмових діях. Про це повідомляють аналітики у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
За даними ISW, українські сили нещодавно покращили свої позиції на півночі Сумської області. Тим часом 6 жовтня війська РФ продовжили атаки на півночі Харківщини, однак жодного підтвердженого просування не досягли. Росіяни мали певний успіх на Куп’янському напрямку, але загалом їхня тактика залишилася обережною.
Речник української бригади, яка обороняється в цьому секторі, повідомив, що ворог давно не застосовує великих механізованих угруповань, натомість діє малими піхотними підрозділами з різних сторін одночасно. Така тактика покликана відволікати українську розвідку і створювати ілюзію масштабного наступу, поки інші групи намагаються прорватися на позиції ЗСУ.
5 жовтня прокуратура Харківської області зафіксувала випадки, коли російські війська вдарили по цивільному транспорту у Куп’янську за допомогою дронів "Молнія" та FPV безпілотників поблизу Колодязного. Наступного дня окупанти намагалися діяти на Боровському напрямку, проте їхнє просування не мало результату.
Українські війська продовжують утримувати позиції поблизу Лиману та навіть мають локальні просування. Речник однієї з бригад, що працює на цьому напрямку, розповів про незвичну атаку ворога - росіяни застосували танк, а поруч рухалися мотоцикли, обладнані пристроями радіоелектронної боротьби (РЕБ), налаштованими на різні частоти. За його словами, окупанти намагаються постійно оновлювати підхід до бою, щоб зробити свої механізовані штурми знову ефективними.
Інша українська частина зазначає, що російські підрозділи нарощують особовий склад на цьому напрямку, користуючись несприятливою погодою, яка обмежує роботу українських дронів.
За спостереженнями ISW, ворог нещодавно просунувся у центральній частині Кузьминівки (південніше Сіверська). Російські пропагандисти заявляють, що армія РФ поступово перерізає шляхи постачання українських військ на східних і південних околицях Сіверська та застосовує керовані авіабомби ФАБ-250. Водночас аналітики підкреслюють, що підтверджень цим твердженням немає.
У районі Добропілля обидві сторони здійснили тактичні переміщення. Український підрозділ безпілотників оприлюднив відео від 5 жовтня, де зафіксовано спробу російських військ використати негоду для проведення ротно-масштабного механізованого штурму поблизу Костянтинівки. ЗСУ знищили щонайменше один танк, два БТР, одну БМП та пошкодили ще декілька одиниць техніки.
Водночас окупанти зайняли населені пункти Нове Шахове та Дорожнє (південний захід від Добропілля), утримують позиції в Іванівці й знову з’явилися у Золотому Колодязі. За даними розвідки, РФ концентрує піхоту поблизу Дорожнього для можливого наступу на Білицьке.
На Покровському напрямку ситуація залишається найгарячішою. Представник української бригади повідомив, що ворог веде щільний артобстріл Покровська та здійснює штурми малими групами по два-три солдати. Для атак росіяни використовують волоконно-оптичні FPV-дрони та різноманітні цивільні транспортні засоби - від легковиків до всюдиходів і електромобілів, повністю уникаючи бронетехніки.
Український 7-й корпус швидкого реагування Десантно-штурмових військ зафіксував перше знищення російського наземного безпілотного транспорту "Кур’єр", оснащеного автоматичним гранатометом АГС-17.
6 жовтня російські сили також діяли у Запорізькій області та на Херсонщині, але підтвердженого просування там не зафіксовано. За даними Генштабу ЗСУ, протягом цієї доби сталося 172 бойових зіткнення. Найінтенсивніші бої тривають саме на Покровському напрямку.
Окупанти завдали 1 ракетного та 31 авіаційного удару, скинувши 65 керованих авіабомб, застосували понад 3300 дронів-камікадзе та здійснили приблизно 3000 обстрілів позицій ЗСУ й населених пунктів. З початку повномасштабного вторгнення, за оцінками українського Генштабу, втрати Росії становлять близько 1 117 360 військових.
На тимчасово окупованій території Харківської області російський солдат відкрив стрілянину в під’їзді багатоквартирного будинку. В результаті були вбиті троє місцевих мешканців. Про це повідомили у пресслужбі ГУР. Українські розвідники перехопили свідчення воєнного злочину окупаційної армії.
Також російські окупанти навмисно влаштували блекаут на Запорізькій АЕС. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. За його словами, загарбники готуються знову підключити станцію до енергосистеми РФ. Міністр наголосив, що відключення було здійснене вручну та мало характер випробування.