Росія штурмує позиції ЗСУ одразу в трьох областях, але це навряд чи підсилить весняно-літній наступ - ISW

Інститут вивчення війни повідомив, що армія РФ провела серію атак у Донецькій, Запорізькій та Курській областях, однак без суттєвих результатів

армія рф
Росіяни штурмують одразу у трьох областях

Російські війська останніми днями активізували штурмові дії одразу на кількох напрямках. Йдеться про атаки в Донецькій, Запорізькій та Курській областях. Водночас ці операції навряд чи зможуть значно посилити весняно-літній наступ РФ у 2026 році. 

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що геолокаційні відео від 18 та 19 квітня зафіксували кілька російських атак на різних ділянках фронту. Зокрема, війська РФ здійснили два механізовані штурми розміром приблизно взвод на схід від Часового Яру, що на північний схід від Костянтинівки.

Також 18 квітня росіяни провели моторизований штурм із використанням кількох вантажівок "Урал" та щонайменше шести мотоциклів на схід від Святопетрівки, що на північний захід від Гуляйполя. Ще один механізований штурм рівня взводу відбувся 19 квітня поблизу Кучерова у Курській області, на південний схід від Глушково.

карта бойових дій
Фото: ISW

В ISW наголосили, що доказів тактично значущих успіхів цих атак немає. Три з чотирьох штурмів, за оцінкою аналітиків, навіть не вийшли за межі поточної лінії бойового зіткнення. 

"Ці російські механізовані та моторизовані штурми, можливо, були розвідувальними місіями з використанням сил, спрямованими на дослідження, виявлення або перевірку українських позицій та оборонних споруд перед майбутніми наземними штурмами", - йдеться у звіті.

Також не виключено, що російські сили намагалися скористатися локальними перевагами біля Часового Яру, Святопетрівки та Кучерова. Ще однією метою могло бути сковування українських підрозділів на другорядних для РФ напрямках, зокрема на підступах до укріпленого поясу в Донецькій області та північних околицях Слов'янська.

У ISW зазначають, що для реального оперативного ефекту Росії потрібно було б залучити більше сил і ресурсів на довший період. Аналітики додають, що такі дії відбуваються на тлі стримування російського просування українськими силами на кількох ділянках фронту. Йдеться, зокрема, про Слов'янський напрямок, район Вовчанська на Харківщині, просування на північний захід від Покровська, а також райони західніше Гуляйполя та поблизу Оріхова.

"Російські війська прагнули зберегти ілюзію одночасного просування по кількох напрямках під час свого весняно-літнього наступу 2026 року в рамках тривалої кампанії когнітивної війни, спрямованої на те, щоб переконати Україну та Захід у тому, що оборонні лінії України загрожує неминучий крах", - пише ISW.

Втім, аналітики вважають, що нинішній наступ РФ поки не дає очікуваних результатів.

Плани масштабного наступу РФ на південному сході

Заступник начальника ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький розповів, що Росія готує нову наземну наступальну операцію на південному сході України та планує захопити весь Донбас до вересня. За оцінками української розвідки, Москва одночасно нарощує ракетні удари та перекидає резерви для підготовки поля бою.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Росія намагається розширити наступ та створити буферну зону на Дніпропетровщині. Водночас українські сили ведуть активну оборону та завдають ворогу втрат.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити