Росія хоче перейти до затяжної війни: прогнози розвідки США, Англії та Франції

Скільки місяців тривають затяжні війни росії

Росія хоче перейти до затяжної війни: прогнози розвідки США, Англії та Франції

Після заяви міністра оборони України Олексія Резнікова про початок затяжної фази війни, представники різних іноземних силових відомств почали робити прогнози щодо того, скільки може тривати війна в Україні. У той час, як британська та американська розвідка кажуть, що затяжна війна не піде на користь росії, французькі аналітики намагаються доводити протилежне. 

Інформатор розклав по поличках основні прогнози, а також проаналізував, як часто і як довго росія брала участь у війнах за останні 200 років. 

Перехід до затяжної фази

Почнемо з того, що терміни «закінчення війни» і «затяжна фаза» не мають чіткого визначення. Якщо для української сторони в цьому питанні все просто – закінченням війни вважатиметься звільнення всієї території України від окупантів, включаючи Донбас та Крим – то для країн-союзників, скоріше, важлива документальна фіксація. Саме тому глави окремих держав (таких як Франція чи Німеччина) не перестають лобіювати питання мирних переговорів. Про те, що Україні та росії потрібно сідати за стіл переговорів останнім часом активно пишуть західні медіа. Наприклад, в Politico опубліковано матеріал науковців Патріка Портера, Бенджаміна Фрідмана та Джастіна Логана щодо того, що США та Великобританія, а також ЄС не зможуть довго допомагати Україні у війні. На думку авторів матеріалу, російська агресія може закінчитися лише після переговорів. Примітно, що теза про переговори та про те, що саме Київ відмовився домовлятися з москвою, активно розповсюджує і російська пропаганда. Очевидно, що саме росія затягує війну в Україні, тому що змиритися з поразками на полі бою путін не в змозі, а продовжувати наступ російська армія не може. 

 

Росія хоче перейти до затяжної війни: прогнози розвідки США, Англії та Франції 1

«Очевидно, що росія значно перевершує Україну в ресурсах. Втім, після 24 лютого ми не готувалися захищати нашу країну тиждень, місяць чи до 9 травня. Ми були впевнені у Збройних Силах та розуміли, що протистояння буде тривалим до нашої повної перемоги. Також ми усвідомлювали, що запаси зброї радянського виробництва під час бойових дій високої інтенсивності швидко вичерпаються. Тому на всіх рівнях велася робота щодо зміни філософії підтримки України з боку західних партнерів», - написав на своїй сторінці у Facebook міністр оборони України Олексій Резніков. 

Також міністр оборони зазначив, що постачання важкого озброєння, яке очікується в рамках ленд-лізу, обов'язково змінить перебіг воєнних подій. Звичайно, Україні нічого не залишається, як перейти в наступ. 

Представники міністерства оборони та головного управління розвідки України навіть відкрито називають терміни, коли Збройні сили нашої країни планують перейти контрнаступ (приблизно у червні-липні), а коли планується завершення активної фази війни (кінець 2022 року). 

Скільки місяців тривають затяжні війни росії

Тут пропонуємо проаналізувати історію російських воєн за останні 200 років. Як пише колишній армійський офіцер-інженер, аналітик Джуліан Спенсер-Черчілль, з часу поразки Наполеона у 1816 між країнами сталося 95 воєн, з них 30 в Європі, з яких росія (або Радянський Союз) брала участь у десятьох. У той же період росія брала участь ще у сімох війнах за межами Європи. 

«Ключова формула перемоги росії полягає в тому, щоб розпочати війну, не викликаючи реакції у відповідь з боку її сусідів, і планувати операції в той час, коли росія не страждає від внутрішньої нестабільності. Коли якась із цих умов не виконується, росія зазнає поразки. Нинішня війна росії в Україні не містить жодної ключової для російської формули успіху складової: народ України згуртований на відміну від росіян, а союзники допомагають Україні з озброєнням», - пояснює аналітик. 

Щодо термінів, у які може вкластися росія, Спенсер-Черчілль зазначає, що переможна для росії (або Радянського Союзу) війна зазвичай займає не більше 8 місяців. Це лише усереднений показник, оскільки під час війни з Фінляндією у 1939-1940 роках радянські війська досягли переходу до мирного врегулювання значно швидше. У той же час, якщо росія (або Радянський Союз) зазнає поразки, війна затягується до 15 місяців. Знову ж таки йдеться про усереднений показник. Звичайно, варто враховувати і те, що ніколи раніше проти росії не консолідувалося такої кількості держав. Безпрецедентні санкції, новітнє озброєння та колосальна підтримка не лише керівників окремих держав, а й усієї світової спільноти дозволяє зробити цілком обґрунтоване припущення, що нинішні терміни провальної війни для росії можуть сильно скоротитися. 

Крім того, варто враховувати і персону того, хто стоїть на чолі держави-агресора. Як уже неодноразово заявляли військові експерти, то, Як хаотично росія проводить наступальні дії, говорить про те, що військові цілі ворога постійно змінюються. 

 

Росія хоче перейти до затяжної війни: прогнози розвідки США, Англії та Франції 2

«На скільки вистачить Росії сил, ми не знаємо. Це можуть бути місяці, а можуть бути роки. Ми вже маємо досвід 2014 року, коли думали, що події на Донбасі закінчаться швидко, але все перейшло у повномасштабну війну. Все залежатиме від волі політичного керівництва росії, наскільки вони будуть готові жертвувати своїми людськими ресурсами. Я сподіваюся, і це не аналіз, а більша людська надія, що їх надовго не вистачить. Але ми зможемо говорити більш детально через 10-12 днів, коли побачимо, чим закінчиться битва на Донбасі. Те, що окупанти не досягли жодної стратегічної мети, це вже очевидно», – каже військовий експерт, полковник запасу, учасник миротворчих місій в Іраку та Косово Сергій Грабський.

А те, що Росія готова жертвувати людськими ресурсами, сумнівів не викликає. Сам факт, що путін не оголосив мобілізацію, а також те, що росія, за власними твердженнями, проводить в Україні «спеціальну операцію», а не веде повномасштабну війну, говорить про те, що «російських добровольців», які зникли безвісти, навіть і рахувати не будуть. Виходить, що росія цілком може дозволити собі воювати до останнього солдата. Та й історичний екскурс підтверджує, що у всіх перелічених Джуліаном Спенсер-Черчиллем війнах, росія (або Радянський Союз) завжди зазнавала більших людських втрат, ніж її противники: чи то перемога чи поразка. 

Дані іноземної розвідки

З даними іноземної розвідки завжди варто бути дуже обережними. Беззастережно довіряти прогнозам розвідувальних управлінь не можна, оскільки вже неодноразово доведено, що Збройні сили України ламають будь-який невтішний для нашої країни прогноз. Згадати хоча б прогноз, що росія завоює Київ протягом 3 днів. На щастя, завдяки ЗСУ прогноз не справдився, а у США з цього приводу був величезний скандал. Але не тому, що один з головних українських союзників бажав нашій країні поразки. США просто могли поставити Україні набагато більше зброї, якби розвідка врахувала витримку та майстерність українських воїнів. 

 

Росія хоче перейти до затяжної війни: прогнози розвідки США, Англії та Франції 3

Головнокомандувач збройних сил Норвегії Ерік Крістофферсен зазначає, що війна в Україні затягується завдяки сильній українській обороні. На його думку, росії знадобиться ще багато часу для того, щоб усвідомити, що вони вже програли цю війну. Втішає те, що зараз ні британська, ані американська розвідка не мають сумнівів у тому, що Україна цю війну виграє. І саме спільно з цими відомствами головне розвідувальне управління України прогнозує фази війни: контрнаступ і закінчення активної фази. Водночас, варто враховувати той факт, що росія ніколи не змириться з поразкою, зазначають експерти. 

«За нашими оцінками, росія досить швидко знищує свої високоточні ракети. І ми вважаємо, що санкції заважають поповнювати запаси, тому що путіну складніше отримати необхідні комплектуючі, з яких складаються високоточні боєприпаси, і оборонно-промислова база росії важко порається з цим», - заявив 10 травня представник міністерства оборони США Джон Кірбі. 

Враховуючи всі ці нюанси, Ерік Крістофферсен прогнозує, що росії знадобиться 5-10 років на відновлення оборонних можливостей. Про що це каже? Лише про те, що за 5-10 років росія знову спробує напасти на Україну. 

 

Росія хоче перейти до затяжної війни: прогнози розвідки США, Англії та Франції 4

А тепер перейдемо до даних французьких аналітиків, які особливо цікаво виглядають на тлі перерахованих вище прогнозів. Декілька днів тому французький центр досліджень у сфері розвідки видав свій прогноз подій на території України. Цікаво, що французи намагаються повністю спростувати аргументи британських та американських розвідників. Автор аналітичного матеріалу Олів'є Дюжарден висловлює припущення, що українська армія не зможе перейти в контрнаступ і відвоювати раніше окуповані росією території.

Але не варто засмучуватися і надавати особливого значення цим даним. Як виявилося, ще на початку повномасштабної війни на території України глава розвідувального управління Франції подав у відставку через оприлюднення недостовірної інформації щодо планів кремля. По суті, вся французька розвідка просувала кремлівські наративи, за що у підсумку і поплатився генерал Ерік Відо. Тепер російські наративи активно просуває французький центр досліджень у сфері розвідки. Аналітики цього центру неодноразово опинялися в епіцентрі скандалів, їх звинувачували у пособництві путіну та підтримці військової агресії росії.

Відповідно з огляду на той факт, що прогнози французьких силових відомств ніколи не збувалися, українцям варто підготуватися до перемоги. Можливо, не такої швидкої, як хотілося б, але перемоги.

Раніше Інформатор опублікував свій список «здобутків» путіна у війні: масові вбивства, санкції, війна, розруха, голод.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.



Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube