Відповідно до цього плану, Україна та Росія мають погодитися на зупинку війни по чинній лінії фронту, що означає для Путіна втрату земель на Курщині
Російські морські піхотинці разом з військовими Північної Кореї у терміновому порядку перейшли у контрнаступ в Курській області. Поштовхом до наступальних дій окупантів став так званий "мирний план" переможця на виборах президента у США Дональда Трампа. Відповідно до одного з пунктів цього плану, Київ та Москва мають погодитися на перемир'я вздовж чинної лінії фронту, яка простягається через південні та східні регіони України, а потім переходить до Курської області РФ, куди українські сили зайшли ще у серпні.
Як пише Forbes, реалізація плану Трампа передбачала б, що Росія фактично поступиться 270 квадратними милями власної території в обмін на близько 20% української землі, тобто на 45 тисяч квадратних миль, яку вона окупувала.
Правитель Росії Володимир Путін може не погодитися на такий обмін. Раніше Путін наказав своїм військам витіснити українців із Курської області до 1 жовтня, але цей "дедлайн" вони явно порушили.
Російська 810-та бригада морської піхоти, до якої приєдналися північнокорейські військові, не була єдиним підрозділом, який у четвер, 7 листопада, намагався контратакувати Курський виступ, але, ймовірно, саме вона зазнала найбільших втрат. За словами Kriegsforscher, українського оператора дронів, 810-та бригада морської піхоти РФ нещодавно отримала партію з 40 бронетранспортерів БТР-82 для компенсації втрат у боях за контроль над регіоном.
У четвер на лівий фланг Курського виступу були спрямовані щонайменше 14 БТРів, десять із них знищені або пошкоджені і покинуті. У кожному БТР може перебувати до 10 солдатів, що може означати втрату до 140 бійців 810-ї бригади.
Кремль може погодитися й на значні втрати, намагаючись ліквідувати Курський виступ, але це вигідно лише за умови реалізації "мирного плану" Трампа. Основна проблема полягає в тому, що Трамп, як повідомляється, вимагає створення демілітаризованої зони вздовж усієї 800-мильної лінії фронту, але не пропонує механізму для її забезпечення. Через це запропонований Трампом мирний план виглядає "наївним".
"Росія та Північна Корея можуть кидати війська й техніку у Курський виступ у спробі створити умови для перемир'я, яке, можливо, так і не відбудеться", - підсумовують у виданні.
The Wall Street Journal ошелешило всіх: журналісти авторитетного видання випустили у світ матеріал, де нібито радники Трампа обговорювали потенційні сценарії його дій щодо припинення війни в Україні. Посилаючись на неназвані та анонімні джерела знову розігрувався сценарій, при якому Трамп зателефонує Зеленському у Путіну і наступить мир. Щоправда, без уточнень та конкретики про те, як це може статися. У WSJ повідомили, що варіантом може стати повна відмова Києва від намірів вступити до НАТО аж на довгих 20 років, а також абсолютне "заморожування" війни.
В Офісі президента вирішили відреагувати на скандальну статтю видання The Wall Street Journal про нібито "план" республіканця Дональда Трампа щодо того, як можна покласти край війні в Україні. На думку радника президента України Дмитра Литвина, ця публікація не є анонсом дій Трампа, а радше нагадує черговий вкид, яких останнім часом побільшало.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.