Росія атакувала карети швидкої допомоги у Сумах

Дрон РФ поцілив у медтранспорт біля лікарні в Сумах. За добу 30 обстрілів по 20 населених пунктах області

Пошкоджена швидка допомога
Росія атакувала машини швидкої

У ніч проти 30 серпня російський дрон атакував автомобілі швидкої допомоги, припарковані на території лікарні в Сумах. Пошкоджені два автомобілі швидкої допомоги, цивільна автівка та вхід до медзакладу, проте люди не постраждали. Про це повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Деталі атаки навела Сумська обласна військова адміністрація у своєму Telegram-каналі. За словами очільника ОВА Ігоря Кальченка, машини мали чітке маркування, тож ворог достеменно бачив, куди спрямовує удар.

"Автомобілі мали чітке маркування. Росіяни бачили, куди спрямовували удар. Це черговий свідомий злочин Росії проти тих, хто рятує життя", - написав очільник Сумської ОВА.

Згодом в ОВА оприлюднили загальну безпекову ситуацію в області за добу. Внаслідок російських обстрілів території області за добу немає постраждалих серед мирних жителів, однак у лікарні померла 71-річна жінка, яка отримала поранення 22 серпня в Середино-Будській громаді внаслідок вибуху невстановленого вибухового пристрою під ногами. Також до медичного закладу звернувся 51-річний чоловік, травмований 28 серпня влучанням ворожого дрона в будинок у Середино-Будській громаді.

Росія атакувала карети швидкої допомоги у Сумах 1

З ранку 29 серпня до ранку 30 серпня російські війська здійснили 30 обстрілів по 20 населених пунктах в 11 територіальних громадах області. Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському та Шосткинському районах. Під ударами ворога опинилися населені пункти таких громад:

  • Сумська
  • Миколаївська сільська
  • Миропільська
  • Краснопільська
  • Юнаківська
  • Есманьська
  • Свеська
  • Шосткинська
  • Новослобідська
  • Буринська
  • Великописарівська

Ворог застосовував міномети, артилерію, РСЗВ, FPV-дрони, БпЛА та керовані авіаційні бомби по території Сумщини. У Сумській громаді пошкоджено об'єкт цивільної інфраструктури, приватні житлові будинки, господарчу споруду й автомобілі. У Миколаївській сільській громаді знищено приватні житлові будинки, а в Буринській - пошкоджено. У Зноб-Новгородській, Середино-Будській, Шосткинській та Есманьській громадах внаслідок обстрілів, завданих раніше, зруйновано та пошкоджено приватні домоволодіння й інше майно, а в Середино-Будській громаді - і об'єкти цивільної інфраструктури. За добу повітряна тривога в області тривала 22 години 10 хвилин.

Кремль применшує втрати, а Сумщина живе під постійними обстрілами

Попри регулярні терористичні атаки на місто й область, суттєвого просування російських військ на Сумському напрямку немає. Сили оборони України вже понад рік утримують росіян на відстані більш ніж 20 км від Сум, а заяви Кремля про близький наступ на місто не відповідають реальній картині на карті.

Замість масштабного прориву окупанти роблять ставку на виснаження - обстрілюють прикордонні громади мінометами, артилерією, дронами й авіабомбами, б'ючи по цивільній інфраструктурі та житлових будинках.

Раніше Інформатор повідомляв, що внаслідок ворожих атак на Запоріжжя та Запорізький район 30 серпня загинула людина, ще п'ятеро отримали поранення, а окупанти за добу завдали 942 удари по 47 населених пунктах області. Також ми писали, що вночі та вранці 30 серпня російські війська понад 20 разів атакували чотири райони Дніпропетровщини безпілотниками та артилерією, внаслідок чого зафіксовані руйнування підприємств, приватних осель і торговельних об'єктів.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити