Різати як хворих свиней: Медведєву перервали запій, йдеться про удар ЗСУ по Хорлах

Російський пропагандист-алкоголік Дмитро Медведєв заявив про нібито непомірну відплату за удар ЗСУ по кафе у Хорлах, погрожуючи українцям в Україні, Європі та на морських курортах. Інформація про інцидент викликає сумніви навіть у російських ЗМІ

Дмитро Медведєв
Медведєв загострив божевільну риторику. Колаж: Інформатор-Україна

Російський пропагандист-алкоголик Дмитро Медведєв закликає нищити українців в Україні, Європі чи на морських курортах. Так він відреагував на повідомлення російських ЗМІ про удар ЗСУ по кафе у містечку Хорли, де нібито загинули десятки цивільних. Інформація про цей випадок викликає сумніви навіть у самих російських пропагандистів.

"Досить церемонитися. Бандерівських ублюдків треба різати, як хворих на свиней. Де б вони не знаходилися: у смердючій Україні, в Європі або на морських курортах", - видав порцію ахінеї Медведєв.

Інші відомі пропагандисти РФ, зокрема речниця МЗС Захарова та сумнозвісна медіакерівниця Маргарита Симоньян, висловлювали схожі заклики. При цьому єдине джерело повідомлення щодо удару по Хорлах - так званого губернатора окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо, який раніше неодноразово надавав недостовірну інформацію, тобто він міг збрехати і цього разу. Сальдо стверджує, що під час удару по готелю та ресторану загинуло 24 особи, понад 50 отримали поранення, серед загиблих є діти.

Проте є нюанси: проросійський блогер Анатолій Шарій при цьоому зазначає, що оприлюднені фото можуть бути фейковими - зроблені раніше та в іншому місці. За іншою версію удар по ресторану та готелю дійсно був, але там у той час знаходилися не цивільні з дітьми, а офіцери ФСБ. І саме вони поповнили список загиблих.

Село Хорли знаходиться на однойменній косі на окупованій території Херсонської області, неподалік від Каланчаку, у Скадовському районі. Ця місцевість зʼєднана з материком вузьким перешийком. Швидко дістатися до Хорлів не вийде. Тож перевірити заяви окупаційної влади, навіть самим росіянам буде складно. Це викликає додаткові сумніви в доствірності інформації від Сальдо.

З чим може бути пов'язана істерика Медведєва

Істерика Медведєва та інших пропагандистів розпочалася після спростування кремлівського фейку про нібито атаку України на резиденцію Путіна на Валдаї, яку підтвердило, зокрема, ЦРУ. Кремль намагався використати цей інцидент, щоб проголосити Україну державою-терористом, і нинішній випадок з Хорлами росіяни розкручують з тією ж метою.

Російський аналітик Олексій Пілько пояснює, що Росія хотіла б проголосити Україну державою-терористом, але не може такого зробити через те, що тоді вона буде змушена перервати мирні переговори із Сполученими Штатами. Бо виявиться, що США мають стосунки із державою-терористом:

"У Москві очікують на реакцію Вашингтона, а вона поки доволі невизначена".

Чи є шанс у РФ змінити позицію США пропагандою

Навіть якщо з’ясується, що Україна дійсно завдала удару по Хорлах і там загинули цивільні, наївно очікувати засудження з боку США. Є кілька причин. По-перше, РФ значно частіше наносила удари по житлових будинках та громадських закладах в Україні. Наприклад, 19 листопада Росія вдарила ракетою Х-101 та БПЛА по житловій багатоповерхівці у Тернополі - загинуло 34 особи, серед них 8 дітей.

По-друге, саме Росія відмовилася від пропозиції про припинення вогню на час мирних переговорів. По-третє, війна, яка забрала сотні тисяч життів, у тому числі росіян, була розпочата Путіним.

Таким чином, спроби Кремля "демонізувати" Україну через окремі повідомлення є частиною інформаційної війни і не відповідають реальному співвідношенню жертв та масштабів ударів.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити