Під час оголошеного режиму тиші російські війська не припинили бойову активність, а перекидали резерви, накопичували сили та посилили удари FPV-дронам
В Інституті вивчення війни (ISW) пояснили, як російські війська використали оголошене "перемир'я" на фронті. Попри заявлений режим тиші, окупанти не припиняли бойову активність. Вони навпаки скористалися паузою для перегрупування сил, накопичення резервів та посилення атак безпілотниками.
Про це повідомляється у звіті Institute for the Study of War. Аналітики зазначили, що протягом останнього дня так званого "перемир'я" - з 9 по 11 травня - бойові дії на фронті тривали, хоча їхня інтенсивність місцями знизилася. За інформацією супутникової системи NASA FIRMS, уздовж усієї лінії зіткнення продовжували фіксувати пожежі та обстріли, незважаючи на публічні заяви Москви про припинення вогню.
Українські військові повідомили, що російська армія використала цей період не для деескалації, а для посилення своїх підрозділів на передовій. Зокрема, за словами речника української бригади на Лиманському напрямку, окупанти перекидали резерви, накопичували особовий склад і надалі активно застосовували артилерію та FPV-дрони.

Також українські захисники зафіксували суттєве зростання використання безпілотників типу "Блискавка". Вони наголосили, що під час режиму "тиші" росіяни навіть активізували удари цими дронами порівняно з попередніми днями.
У ЗСУ припускають, що війська РФ могли завчасно накопичити такі безпілотники, аби використати період "перемир'я" для прихованого посилення тиску на українські позиції. Окремо в ISW звернули увагу на ситуацію на Куп'янському напрямку. За даними аналітиків, російські сили продовжують намагатися прорватися до українських позицій на лівому березі річки Оскіл.
Як відомо, з 9 по 11 травня між Україною та РФ діяло так зване "перемир'я", приурочене до пам'ятних дат Другої світової війни. Воно передбачало припинення бойових дій і проведення масштабного обміну полоненими. Після завершення "перемир’я" російські війська знову атакували українські регіони. Зокрема, вранці 12 травня під ударом опинився Дніпро. За словами голови Дніпропетровської ОВА Олександра Ганжа, унаслідок атаки постраждав 33-річний чоловік, якого госпіталізували у стані середньої тяжкості.
Тієї ж ночі російські ударні безпілотники атакували Харківську область. Один із дронів влучив по території підприємства у селищі Великий Бурлук Куп'янського району, через що загорілися автобус і вантажівка. Ще один удар зафіксували у селі Безруки Дергачівської громади Харківського району. За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, рятувальники ліквідували пожежі, постраждалих немає.