Безпілотник влучив у сортувальний центр логістичної компанії у Запоріжжі - персонал встиг вийти до укриттів і не постраждав
Росіяни 2 липня вдарили реактивним безпілотником типу Шахед по сортувальному центру "Нової пошти" у Запоріжжі. Здійнявся дим, який мешканці Запоріжжя бачили з різних куточків міста. На щастя, постраждалих серед персоналу немає - усі співробітники перебували в укриттях.
Про атаку першим повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров. Він підтвердив, що дим над містом - наслідок ворожого удару і зазначив, що пошкоджено термінал логістичної компанії.
"Дим, який бачать запоріжці - це ворожа атака по місту. Пошкоджений термінал логістичної компанії", – заявив Іван Федоров.

Факт удару підтвердив і керівник "Нової пошти" Євген Тафійчук. За його словами, реактивний "Шахед" влучив безпосередньо у сортувальний центр компанії. Тафійчук наголосив: попри постійні атаки, "Нова пошта" не зупинить роботу. Компанія запускає нічну доставку і нічний забір посилок із поштоматів, аби клієнти могли отримувати відправлення навіть під час обстрілів.
"Кілька хвилин тому реактивний шахед влучив у наш сортувальний центр у Запоріжжі. Найголовніше - всі наші співробітники перебували в укриттях і не постраждали", – зазначив Євген Тафійчук.
Запорізький термінал - не поодинокий випадок. На початку червня російські війська дві доби поспіль атакували логістичний центр компанії у Дніпрі. А 15 червня внаслідок масованого удару по Києву було повністю зруйновано найбільший інноваційний термінал "Нової пошти" - пошкоджено близько 10 тисяч посилок.
17 червня ворог завдав двох ударів безпілотниками по сортувальному хабу у Сумах. За понад три роки повномасштабного вторгнення було пошкоджено або зруйновано понад 400 відділень і терміналів "Нової пошти". Лише за останні 9 місяців 2025 року вартість відновлення майна групи компаній NOVA склала 379 мільйонів гривень.
Росія дедалі частіше обирає мішенями об'єкти приватного бізнесу - логістичні термінали, харчові підприємства, паливну інфраструктуру. Такі удари мають насамперед економічний і психологічний характер та не здатні суттєво вплинути на ситуацію на фронті. Серед жертв - молокозавод "Яготинське", харчові підприємства "Наша Ряба" та "Сніжна Панда".
Натомість українські Сили оборони системно виводять з ладу нафтопереробну та паливну інфраструктуру РФ. Внаслідок ударів було уражено 16 великих російських нафтопереробних заводів і терміналів. Загальні втрати нафтопереробних потужностей РФ перевищили 30% - це безпосередньо підриває спроможність армії вести бойові дії.
Атака на підприємство "Яготинське" у Броварському районі - ще один приклад того, як Росія свідомо обирає мішенями цивільну інфраструктуру. Молокозавод не є військовим об'єктом - тут виробляли продукти харчування для мирного населення. Удар по "Яготинському" поблизу Києва завдано у червні - невдовзі після серії нападів на термінали логістичної компанії.
Попри систематичні атаки, "Нова пошта" щоразу відновлювала сервіс. Знищення найбільшого поштового центру в Києві вартістю 15 млн євро стало одним із найбільших ударів по логістиці країни. Попри регулярні обстріли, компанія продовжує працювати - вона має резервні схеми та заздалегідь підготовлені сценарії безперервної роботи.