Рада пропонує повернути документальні перевірки на митниці: коли їх можуть поновити

У Верховній Раді запропонували відновити здійснення митного контролю з 1 липня

Перетин кордону
Прийняття законопроєкту створить умови для належного виконання митними органами покладених на них функцій

У четвер, 20 квітня, у Верховній Раді зареєстровали законопроєкт, яким із 1 липня 2023 року пропонується скасувати особливий режим митного контролю, запроваджений на період дії воєнного стану, і повернути документальні перевірки.

Відповідний законопроєкт №9224 зареєстровано у ВР. З 1 липня 2023 року проєктом пропонується відновити повноваження митних органів на проведення документальних перевірок (зустрічних звірок) дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при переміщенні товарів через митний кордон України.

Також пропонується визначити особливості проведення перевірок протягом дії правового режиму воєнного стану на території України. Очікується, що прийняття законопроєкту створить умови для належного виконання митними органами покладених на них функцій, зокрема, відновить право митних органів на реалізацію законодавчо визначеного порядку здійснення митного контролю.

Парламент підтримав законопроєкт щодо “перезавантаження” митниці

11 квітня 2023 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №6490, який, зокрема, запроваджує конкурсний відбір на посаду голови Держмитслужби та процедуру атестації посадових осіб митних органів.

“Рада прийняла законопроєкт №6490 про перезавантаження митниці у першому читанні”, - повідомив голова Комітету з питань податків та фінансової політики Данило Гетманцев

По-перше, пропонується запровадити прозорий конкурс на посаду голови Держмитслужби за прикладом кращих практик НАБУ, САП, НАЗК із залученням міжнародних експертів.

По-друге, встановлюється чіткий алгоритм ухвалення рішень конкурсною комісією, яка вносить подання Прем’єр-міністру України лише на одну кандидатуру (переможця конкурсу).

По-третє, новому очільнику установи надається право формувати кадровий потенціал митних органів, у тому числі шляхом призначеннях заступників виключно за погодженням з головою, а також скасування необхідності погодження з міністром фінансів України призначення на посади та/або звільнення з посад керівників середньої ланки (зокрема, начальників митниць та директорів департаментів центрального апарату) та положень про територіальні органи.

Для контролю та незаангажованої належності реалізації головою Держмитслужби своїх повноважень запроваджується щорічний зовнішній незалежний аудит ефективності діяльності митних органів. Негативний висновок аудиту стане підставою для звільнення голови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube