Рада прийняла закон про судову систему: що він передбачає

«За» проголосували 293 парламентарії, «проти» — 20

Рада прийняла закон про судову систему: що він передбачає

Верховна рада прийняла законопроєкт № 3711-Д про судову реформу. Його схвалили в другому читанні.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на трансляцію засідання парламенту.

Законом визначено статус і склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Так, Вища кваліфікаційна комісія суддів України є державним колегіальним органом. Комісія є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Держказначейської служби. Вона складатиметься з 16 членів, 8 з яких призначаються з-поміж суддів або суддів у відставці.

У документі передбачено, що ВККС вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше 11 членів. У разі закінчення строку повноважень комісія суддів буде вважатися неповноважною. Відповідно до закону, членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років і відповідає критеріям доброчесності та професійної компетентності.

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України мають дотримуватися політичної нейтральності, вони не можуть належати до політичних партій та профспілок.

Нагадаємо, Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію ОАСК. Крім того, детективи Національного агентства по боротьбі з корупцією (НАБУ) проводили обшуки в приміщенні ОАСК. Пізніше генпрокурорка України Ірина Венедиктова підписала дві підозри адвокатам за хабар, серед них брат глави ОАСК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube