Рада підтримала за основу закон про доступне житло для українців

Читать на русском

Мінфін повинен випустити облігацій внутрішньої державної позики на 20 млрд грн

Читать на русском

Мінфін повинен випустити облігацій внутрішньої державної позики на 20 млрд грн

Верховна Рада підтримала зміни до державного бюджету для забезпечення українців доступним житлом. Законопроект №5308 підтримали 263 народних депутата

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на засідання парламенту.

Згідно з документом, Державна іпотечна установа приєднається до ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія", яку створили у 2020 році на вимогу президента щодо реалізації програми "Доступна іпотека".

Документ викладає в новій редакції статтю 30 закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".

"У зв'язку з цим передбачені зміни до додатку № 2 до закону про бюджет в частині збільшення планового показника державних внутрішніх запозичень на 20 млрд грн, в цій сумі повинні бути передбачені планові показники придбання цінних паперів за загальним фондом держбюджету", - йдеться в пояснювальній записці .

Таким чином граничний обсяг держборгу зросте на 20 млрд гривень.

На житловому обліку перебувають понад 650 тисяч сімей. Крім того, підтримки держави очікують також 1,5 млн переселенців з Криму і Донбасу.

Нагадаємо, що раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що такі кредити будуть надаватися в сумі до 2 млн грн за низькими відсотковими ставками, приблизно від 5 до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців. Також можна буде оформити фінансовий лізинг на строк до 20 років з відсотковою ставкою близько 5% річних і без сплати першого внеску.

Як раніше повідомляв Інформатор, у 2020 році Україна вперше виплатила компенсацію за зруйноване житло в Донецькій і Луганській областях. Так, 74 людини отримали майже 20 мільйонів гривень.

Крім того, Верховна рада на позачерговому засіданні прийняла пакет законопроектів,що стосуються реструктуризації зобов'язань за валютними кредитами.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.