Рабства немає: Зеленський про виїзд українців за кордон

Президент Володимир Зеленський наголосив, що всі громадяни поза мобілізаційним віком мають законне право перетинати кордон

Зеленський
Зеленський заявив, що виїзд за кордон дозволений усім українцям, котрі не підпадають під мобілізацію

Усі українці, які не підлягають мобілізації за віком, можуть вільно виїжджати за кордон. Про це заявив президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що для повернення мільйонів громадян з-за кордону держава має стати технологічно привабливою та забезпечити високий рівень життя. Про це Зеленський повідомив під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського авіаційного інституту. Глава держави наголосив, що право на виїзд є невід’ємним для тих, хто не має мобілізаційних зобов'язань.

"Рабства в Україні немає. Ті люди, які хочуть виїхати, якщо вони не мобілізаційного віку, вони мають право виїхати", – підкреслив президент.

Зеленський зауважив, що адміністративні заходи чи порожні обіцянки не змусять людей повернутися. Ключовим фактором він назвав реальні перспективи та віру в успіх держави. Президент переконаний: українці почнуть масово приїжджати додому, щойно побачать можливості для самореалізації та високі соціальні стандарти.

"Люди повертаються, коли бачать перспективи", - констатував він.

Окрему увагу президент приділив відбудові, зазначивши, що ринок праці вже зараз відчуває гостру потребу в науковцях, інженерах, пілотах і конструкторах. Саме фахівці з технічною освітою стануть рушіями модернізації ключових галузей економіки після завершення активної фази бойових дій.

Дефіцит на фронті та діючі обмеження

Наразі у країні продовжує діяти воєнний стан, згідно з яким виїзд чоловіків віком від 23 до 60 років суворо обмежений. Перетин кордону для цієї категорії дозволений лише за наявності чітко визначених підстав: стан здоров'я, волонтерська діяльність, офіційні відрядження або складні сімейні обставини.

Раніше Зеленський заявив, що посилити фронт могли б чоловіки, які наразі перебувають за кордоном. Він підкреслив, що в армії не вистачає людей. А це, зокрема, впливає на ротації та відпустки військовослужбовців.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити