Путін може поступитися Херсонською та Запорізькою областями в обмін на коридор до Криму - FT

Очільник Кремля намагається вийти з ізоляції - Новини

путін

Російський правитель не виключає, що Україна може зберегти суверенітет над Херсонською та Запорізькою областями. Але натомість Путін вимагатиме, що Росія мала доступ до Криму через ці регіони.

Про це пише видання The Financial Times. Українські посадовці вважають, що згода на такі поступки це спроба Путіна вийти з ізоляції, уникнути нових санкцій і використати рішучість Трампа для вирішення невдалих воєнних завдань дипломатичними методами. Основні вимоги Росії — відмова України від членства в НАТО, демілітаризація та денацифікація.

Переговори про Україну

Дональд Трамп анонсував зустріч із Путіним, яка має відбутися 15 серпня на Алясці. Серед ключових тем обговорення - війна в Україні та можливі шляхи її завершення.

Незадовго до цього Трамп заявив журналістам, що бачить можливість "обміну територіями" між Києвом і Москвою. За інформацією медіа, під час переговорів із Віткоффом Путін погодився на припинення війни лише за умови, що Збройні сили України залишать Донбас. Водночас джерела Bild стверджують, що Віткофф неправильно витлумачив слова Путіна: він вирішив, що Росія готова покинути Запорізьку та Херсонську області, але насправді мова йшла про вихід українських військ.

При цьому європейські країни разом із Україною вже презентували свій альтернативний план врегулювання, який не передбачає вихід ЗСУ з Донецької області та відхиляє умови Росії щодо зупинки вогню.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна
Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити