Прикриває навчанням і обіцяє хороші умови: Росія набирає молодих африканок для виробництва шахедів

Молодим африканкам обіцяють безплатний квиток на літак, гроші та пригоди в Європі. Однак вони попали в російську пастку і стали жити під постійним наглядом

Дрони-шахеди
Дівчата розповіли, що за ними постійно спостерігають в гуртожитках і на роботі

Росія почала набирати дівчат віком 18-22 років з Африки, Азії та Латинської Америки для складання дронів-шахедів. У РФ прикривають це навчанням та роботою в Європі. Жінкам обіцяють безплатний переліт і роботу у сферах обслуговування та громадського харчування. Однак після прибуття в іншу країну вони дізнаються, що їхня діяльність полягатиме у зборі дронів у Татарстані.

Про це повідомляє Associated Press. За даними видання, зокрема, на новому заводі в Алабузі (Татарстані) близько 200 африканок працюють разом із російськими студентами, деяким з яких лише 16 років.

Іноземні робітниці скаржаться на постійне спостереження за ними на роботі та в гуртожитку, а також на невиконані обіцянки щодо зарплати. Вони також повідомляють про роботу з їдкими хімікатами, що викликає проблеми зі шкірою.

Таким чином Росія вербує молодих дівчат через брак робочих рук на тлі війни, безробіття та еміграції. В інтерв’ю Associated Press декілька жінок, які працюють на заводі в Алабузі, скаржилися на погані умови праці. Одна з африканок, яка покинула свою країну, аби прийняти пропозицію Росії, зізналася, що не знає, як виготовляти безпілотники.

AP також проаналізувала супутникові знімки комплексу та внутрішні документи, поспілкувалася з пів дюжиною жінок, які опинилися в цій ситуації. Також журналісти сотні відео з онлайн-програми найму під назвою "Alabuga Start", щоб з'ясувати деталі їхнього життя на заводі.

Одна жінка, яка погодилася працювати в Росії, по прибутті в Алабугу зрозуміла, що опинилася в "пастці", де їй пропонували лише виробляти дрони.

"Я шкодую і проклинаю той день, коли почала все це", — сказала вона.

Що відомо про завод в Алабузі

Як пише, AP, Росія та Іран підписали угоду на 1,7 мільярда доларів у 2022 році після вторгнення Путіна в Україну. Москва почала використовувати імпортовані з Ірану безпілотні літальні апарати (БПЛА) того ж року.

Особлива економічна зона "Алабуга", створена у 2006 році для залучення бізнесу та інвестицій у Татарстан, швидко розширилася після вторгнення, зокрема, шляхом переходу на військове виробництво. Супутникові знімки підтверджують, що там були додані або реконструйовані нові будівлі.

Хоча деякі приватні компанії продовжують працювати в зоні, завод згадується як "Алабуга" в документах. Безпілотники Shahed-136 спочатку постачалися до Росії в розібраному вигляді, але виробництво перемістили в Алабугу і, можливо, на інші заводи.

На сьогодні "Алабуга" є головним російським заводом з виробництва односторонніх вибухових безпілотників, і планує випускати 6000 таких БПЛА на рік до 2025 року.

Росія планувала залучати дітей з України до виробництва дронів

У тимчасово окупованій частині Запорізької області російські загарбники вирішили організувати виробництво безпілотників для використання у війні в Україні. Мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров повідомляв, що до цього процесу планували залучити українських дітей.

За його словами, мінівиробництво хотіли організувати на базі "батальйону Судоплатова", де наразі розміщені найманці з РФ. Він додав, що росіяни вже почали навчати учнів 10-11 класів роботі з дронами, а в деяких професійно-технічних училищах з’явилися уроки з ремонту БПЛА.

Нагадаємо, що у РФ стало дещо менше дронів. Збройні сили України завдали удару по базі зберігання дронів Шахед у Краснодарському краї, внаслідок чого було знищено 400 безпілотників. Це становить близько 5% від усіх дронів, які Росія використовує під час війни. Додамо, що у вересні РФ запустила по Україні рекордну кількість дронів.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube