Бізнес має працювати, а держава — не заважати: прем’єр Свіриденко про рішення РНБО про заборону перевірок
На першому засіданні оновленого РНБО 21 липня ухвалили важливе рішення: введено мораторій на перевірки бізнесу з боку правоохоронних, митних, податкових та інших контролюючих органів. Президент Володимир Зеленський того ж дня підписав указ “Про запровадження правових і організаційних заходів щодо мораторію на безпідставні перевірки та втручання державних органів у діяльність бізнесу й стимулювання економічного зростання в Україні”.
Володимир Зеленський оголосив мораторій на перевірки бізнесу з боку податкової і митниці, окрім підакцизної сфери. Крім того, РНБО доручила аудит відкритих проваджень: «завислі» справи проти підприємців можуть бути закриті. Повний текст Указу Президента за результатми рішень РНБО читайте за посиланням.
Прем’єр-міністр Юлія Свириденко пояснила, що основні зміни будуть наступними:
“Прокуратура та правоохоронні органи вже проводять аудит відкритих справ проти підприємців. За його результатами, 30% цих проваджень — вже закриті. Наше завдання — прибрати штучні перешкоди, які блокують бізнес, і не допустити появи нових безпідставних проваджень. Для цього Уряд внесе до Верховної Ради законопроєкти про захист бізнесу та реформу контролюючих органів. Це будуть зміни до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих і підзаконних актів”, - зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, нові справи зможе погоджувати лише Генпрокурор або керівники прокуратур регіонального рівня. Арешти майна й документів скасовуватимуть, якщо вони шкодять роботі підприємства. “Завислі” справи без доказів будуть закриті.
“Ці зміни дадуть нашим підприємцям можливість працювати вільно і підтримувати економіку під час війни”, - написала Юлія Свириденко.
Співзасновник Монобанку Олег Гороховський підтримав цю ініціативу.
“Річний мораторій на перевірки бізнесу! Точно зараховуємо як досягнення. У бік бізнесу у країні, що воює, не можна навіть дихати, не те що заважати їм працювати. Тільки бізнес створює робочі місця, сплачує податки та забезпечує розвиток держави. Це аксіома. Сперечатися з нею марно. Немає жодного прикладу успішної економіки, де підприємці під презумпцією вини. Підприємців чіпати не можна й крапка”, - написав Олег Гороховський.
Як раніше повідомляв Інформатор, Президент вже запроваджував аналогічний мораторій 23 січня 2024 року, він тривав три місяці. В той самий час була створена і Ради з підтримки підприємництва. Тоді рішення затверджувала РНБО, яка рекомендувала Офісу генпрокурора, ДБР, Нацполіції, БЕБ, СБУ утриматися від перевірок компаній, якщо це може зашкодити їхній підприємницькій діяльності. Мораторій тривав три місяці.