ППО від Німеччини: що це за система та коли її чекати

Читать на русском

Німеччина збільшила кошторис на безпекову місію до 2 мільярдів євро на 2022 рік.

Читать на русском
ППО від Німеччини: що це за система та коли її чекати

Німеччина збільшила кошторис на безпекову місію до 2 мільярдів євро на 2022 рік.

Німеччина обіцяла передати найсучасніше ППО IRIS-T лише наприкінці осені. Проте, нині дедлайни скоротили. Як ця система може змінити ситуацію з обстрілами українських міст, з'ясовував Інформатор. 

Найближчим часом в Україну може прибути чотири системи протиповітряної оборони IRIS-T. Таких ще немає на озброєні навіть в німецьких арміях. Однак, на сайті німецького уряду, рішення про передачу цих систем українській армії вже ухвалене.  

"Перша система, сподіваюся, буде в жовтні... Я дуже сподіваюсь, що друга система буде до кінця цього року, решта - на початку наступного", - повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, в інтерв'ю виданню "Європейська правда".

Терміни поставки Фельдгузен пояснила тривалим виробництвом. Комплекси для України виготовлятимуть з нуля. В Німеччини не було потреби в використанні ППО, саме тому цих новітніх систем ППО в наявності не було. Будь-якої політичної затримки у питанні передачі озброєння, за словами посла, бути немає. Оскільки, як зазначила Фельгузен, передача ППО стане певним внеском Німеччини у боротьбу проти росії. 

Довідково: IRIS-T — Призначений для знищення літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет. Розробку інноваційної системи завершили у 2014 році.

Окрім передачі 4-х IRIS-T, Німеччина готує передати ЗСУ 30 тисяч патронів калібру 40 міліметрів та 24 кулемети MG3 для бронемашин.

Нагадаємо, Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що росія становить найбільшу загрозу для НАТО. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.