Порожня продуктова сумка на півтисячі гривень. Жителі окупованих територій Луганської області скаржаться на високі ціни в магазинах

Читать на русском

Люди, м'яко кажучі, обурені

Читать на русском
Порожня продуктова сумка на півтисячі гривень. Жителі окупованих територій Луганської області скаржаться на високі ціни в магазинах

Люди, м'яко кажучі, обурені

Після приходу так званої «влади «лнр» в більшість районів Луганської області ціни в магазинах зросли. Підвищення торкнулися не лише продуктів, а й побутової хімії та автозапчастин.

З Інформатором коментарями поділилися місцеві жителі, які від початку березня опинилися в окупації.

Як тільки російські загарбники захопили громади Луганщини на півночі та наближені до лінії зіткнення, відразу почали встановлювати свою «владу» та впроваджувати нові правила. Одними з перших, хто потрапив у поле зору «уряду» квазіреспубліки – підприємці. Варто зазначити, полиці магазинів та аптек пустували понад місяць від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України. Перші товари російського виробництва та з так званих «лднр» з’явилися наприкінці березня. Але продукти, що завезли, не були найнеобхіднішими: тютюнові вироби, пиво, майонези та соуси, ковбаса. Згодом можна було придбати цукор, сіль та дріжджі.

Здавалося, можна торгувати продуктами без жодних проблем, але «владі» це невигідно. Тому усіх підприємців зобов’язали зареєструвати свій бізнес на так звану «лнр». Тим, хто відмовлявся, погрожували «прокуратурою». Більшість погодилися, деякі – відмовилися, але через кілька тижнів простію, були вимушені почати співпрацю.

«Я не погоджувалася на їхні умови. Вони прийшли на нашу землю, забрали у нас все, що ми мали. Ми тут сиділи без зв’язку, продуктів. Нас відрізали від нормального цивілізованого світу. Мені гидко з ними якісь угоди заключати. Та вони тиснули на мене, погрожували, що відберуть усе. Я не витримала, на жаль. А зараз з тими цінами, що вони  встановлюють та ще й постійно їх підвищують до мого магазину й люди скоро не будуть приходити. Я вже й мовчу за якість товару», - розповідає приватна підприємеця Людмила, яка має універмаг в селі.

А от місцеві жителі новим цінам обурюються. І це – м’яко кажучи.

«Пішла я в магазин. Травневі свята були, тому ирішила приготувати на родину окрошку, як завжди. Коли побачила ціни на ковбасу – відібрало мову. Очі, мабуть, на лоба вилізли. Найдешевша варена ковбаса 200 гривень за кілограм. Ми в Україні якісну «Лікарську» могли купити за такі гроші. Взяла я таки трохи ковбаси, потім майонезу за 62 грн (450 г пачка), огірків по 40. Потім ще дві хлібини по 35. Трохи цукерок вафельних по 200 грн – то одні з дешевих. І вийшло в мене 461 гривня. Віддала півтисячі, а вийшла з порожньою сумкою. І то добре, що в селі ми маємо і картоплю свою, і зелень, і яйця», - бідкається  Марина.

Порожня продуктова сумка на півтисячі гривень. Жителі окупованих територій Луганської області скаржаться на високі ціни в магазинах 1

Порожня продуктова сумка на півтисячі гривень. Жителі окупованих територій Луганської області скаржаться на високі ціни в магазинах 2

Порожня продуктова сумка на півтисячі гривень. Жителі окупованих територій Луганської області скаржаться на високі ціни в магазинах 3

Місцеві діляться, що необхідні продукти – вкрай дорожчі, аніж це було при українській владі. Змінам вже не раді навіть прихильники «руського міра». Бо за кілограм цукру доводиться сплачувати 60 грн, сіль – 23, за пачку макаронів – 40, горох – 45, гречку та рис в магазинах зустрічають рідко. Якщо ж захочеться солодощів чи звичайної кави, то за кілограм пісочного печива треба віддати 185 грн, а за 100 грамів кави – 195. «Фірмовим» ковбасним виробам так званої «лнр» ціни не складуть й досі.

«В мене мама залишилась на окупованій території ще у 2014 році. Коли нам сюди почали завозити ковбаси «лнр», то я їй розповідала ціни, а вона лише дивувалась та зойку вала. Як виявилось, у нас вони встановили ціни в гривнях такі, як в Луганську у рублях. Сосиски стартують від 220 гривень, копчена ковбаса – від 300 і аж до 600 за кілограм. А сир, до речі, то взагалі – сирний продукт ми тепер купуємо по 285 гривень. А колись по такій ціні справжній сир відмовлялись купувати в нормальний та мирний час», - говорить 35-річна Віра.

Ціну на товарі пишуть паралельно ще в російських рублях. Спочатку курс був 2,4, потім – 2. Та вже з 25 червня так званий «Уряд «лнр» встановив його на рівні 1,5 рублі за одну українську гривню. Таким чином російські загарбники витісняють національну валюту України.

Ціни підвищились не тільки на продукти, а й на побутову хімію та автозапчастини.

«Раніше на свою «шестірку» підшипники купував по 150 гривень. Зараз знову треба купити, але за них платити 550 гривень я не буду. Це ж звичайні маленькі деталі. А за щось серйозніше і думати не хочу. Потрібно, мабуть, всі статки буде віддати. Слухайте, так це ж і при тому, що росія виготовляє «ВАЗ», а ціни такі заломлюють, як щось суперсучасне і неймовірне там», - каже Олег.

«За шматочок мила хочуть вже від 30 гривень. Я в перші дні війни встигла купити кілька. А от коли з грошима вже проблеми, то варимо самі. Брала старі обмилки – залишки від мила, переварила і залила в форми. Виживаємо, як можемо», - ділиться «лайфхаками» Світлана.

При цьому жителі зауважують, що ціни на побутову хімію досить високі. За 300 мл господарчого рідкого мила треба заплатити 45 грн, за капсули для прання – 30 грн/шт, гігієнічні прокладки для критичних днів стартують від 120 грн, туалетний папір коштував 22 грн, зараз – 33. Ось так «асвабаділі» жителів від «киевских неонацистов». Здавалось б такі прості речі, а як виявилось, без них доводиться важко.

Дешеве в так званій «лнр» тільки паливо: бензин та дизель по 23 грн, газ – 11,5. А також відносно недорогі тютюнові вироби. Та от якості і палива, і цигарок залишається бажати кращого.

З 1 липня на приватних підприємців чекають нововведення. Торгувати найманим працівникам заборонять, право на це матимуть тільки власники. Російські окупанти жадають, аби всі українці існували так, як і вони – в злиднях та бідності, не маючи можливості на якісні та сучасні умови життя.

Порожня продуктова сумка на півтисячі гривень. Жителі окупованих територій Луганської області скаржаться на високі ціни в магазинах 4

Порожня продуктова сумка на півтисячі гривень. Жителі окупованих територій Луганської області скаржаться на високі ціни в магазинах 5

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.