Попри відключення світла кількість спожитої енергії майже не знижується: у YASNO пояснили, навіщо тоді вимикати

Читать на русском

Гендиректор YASNO дав поради, як платити менше

Читать на русском
Попри відключення світла кількість спожитої енергії майже не знижується: у YASNO пояснили, навіщо тоді вимикати
Гендиректор YASNO Сергій Коваленко

Гендиректор YASNO дав поради, як платити менше

Попри регулярні багатогодинні відключення світла, абоненти відзначають, що рахунки за електроенергію майже не змінились порівняно з періодом стабільного постачання енергії. Енергетики пояснюють це тим, що найбільш енергоємні прибори: холодильники та бойлери - відразу після поновлення постачання споживають багато киловатт. У споживачів виникло питання: якщо загальний обсяг споживання майже не змінюється, навіщо вимикати світло. Гендиректор YASNO Сергій Коваленко дав відповідь на це питання.

Якщо світла майже постійно немає, чому споживання не зменшилося?

“Справа у відкладеному, або підвищеному споживанні електроенергії після того, як постачання відновлюють. Коли світло дають, у розетки включається все - зарядні для телефонів, пауербанків, бойлери, пралки, пилососи. Відбувається різкий стрибок споживання. З одного боку таке навантаження може спричинити аварію, через що мешканці знову залишаться без світла. З іншого – таким чином може компенсуватися обсяг електроенергії, який був зекономлений під час відключення. Тому за підсумками місяця виходить, що клієнт використав стільки ж електроенергії, як і у періоди, коли відключення не застосовувалися”, - пояснив Сергій Коваленко.

Навіщо вимикати світло, якщо споживання не зменшується?

За словами Сергія Коваленка, зараз важливе споживання у конкретний момент часу. Тому що виробляються конкретні обсяги електроенергії, які не можна перевищувати.

Як не переплатити за електроенергію?

Гендиректор YASNO підкреслив, що показання лічильників варто передавати вчасно. У такому випадку у рахунку буде вказана сума лише за фактичне споживання. Якщо показання передаються невчасно, обсяг електроенергії, яку спожив клієнт, визначають за середньодобовим споживанням. Його розраховують залежно від показань, зафіксованих раніше, у минулі періоди.

“Тому сума у рахунку може вищою, ніж зазвичай. Навіть якщо через відключення електроенергії споживання загалом за місяць знизилося. Але у тих, хто передає показання вчасно, реальне споживання зараз зменшилося. Тому зараз важливо: розумно використовувати електроенергію, вчасно передавати показання та регулярно платити за спожиті обсяги”, - відзначив Сергій Коваленко.

Аварійні відключення світла

З середини жовтня росія нищить енергетичну інфраструктуру України. Після масованих ракетних атак виникає дефіцит електроенергії. Тому “Укренерго” запроваджує лімітоване споживання, і в регіонах діють стабілізаційні відключення світла. 
Раніше Інформатор повідомляв, що гендиректор YASNO розповів, як обирають, кому відключити світло у Києві.