Відбивати повітряні цілі росіян захисникам довелося по декількох областях
53 ракети та 47 дронів-камікадзе запустив по Україні російський агресор в ніч на суботу, 1 червня. З них 35 ракет та 46 БПЛА були ліквідовані завдяки роботі ППО. На жаль, збити всі ракети не вдалося.
Це був дуже потужний удар по об’єктах критичної інфраструктури в різних регіонах. Про це розповів командувач Повітряних сил Микола Олещук у своєму Telegram-каналі.
За словами Олещука, окупанти били ракетами повітряного, морського та наземного базування. Також використовувалися дрони-"шахеди".
Серед номенклатури озброєння, яким росіяни атакували Україну:
"До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України", - сказав Олещук.
В результаті бойової роботи ППО знищили 81 повітряну ціль. Зокрема, 30 крилатих ракет Х-101/Х-555, 4 крилаті ракети "Калібр", 1 крилату ракету "Іскандер-К" і 46 безпілотників-"шахедів".
"Російські терористи не полишають намірів знищити паливно-енергетичний сектор держави. Повітряні Сили та Сили оборони України роблять усе можливе, аби ворог не досяг своїх цілей на кожній ділянці фронту. Дякую усім підрозділам протиповітряної оборони, хто уночі відбивав ракетний удар", - резюмував Олещук.
Зазначимо, що ціллю сьогоднішніх атак була, як і багато разів до того, критична інфраструктура. Ворог цілеспрямовано бив по енергетичних об'єктах, намагаючись позбавити українців електрики та інших базових благ у домівках.
За словами міністра енергетики Германа Галущенка, Росія атакувала енергооб'єкти Запоріжжя, Дніпропетровщини, Донеччини, Кіровоградщини, Івано-Франківщини. Ремонтні бригади вже працюють над усуненням наслідків атак, а її повні масштаби досі з'ясовуються. Також внаслідок ударів на Запоріжжі було перекрито рух Дніпровською ГЕС. Її, до речі, окупанти вже атакували в березні.
Є також інформація, що однією з головних цілей ударів був Стрий, що на Львівщині. Саме на Стрийщині знаходиться однойменна газодобувальна інфраструктура, а також підземні сховища з природним газом. Окрім українського "блакитного палива", там ще зберігається газ з Європи.
Раніше ми писали, що 1 червня РФ била по двох теплоелектростанціях ДТЕК. Вони отримали серйозні пошкодження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.