Польські самохідні гаубиці Krab вже передали на фронт: яке ще озброєння отримала Україна

Читать на русском

Ситуація на фронті важка

Читать на русском
Польські самохідні гаубиці Krab вже передали на фронт: яке ще озброєння отримала Україна

Ситуація на фронті важка

Польські самохідні гаубиці Krab калібру 155 мм готові до використання Збройними силами України на фронті, як і низка іншого озброєння, отриманого від міжнародних партнерів. 

Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков, передає Інформатор.

"Радий повідомити, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ Krab. Після гармат М777 та FH70, САУ "Ceasar" та М109А3 - це п'ятий вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити", - сказав Резніков.

За його словами, станом на зараз Міністерством оборони забезпечено постачання до ЗСУ понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру. Запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого. При цьому ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід.

Поставки зброї

Одночасно до ЗСУ поставлено понад півсотні гармат інших значних калібрів. А також снарядів до них, які складають понад 75% обсягу, що був на початку повномасштабного російського вторгнення. Десятки одиниць РСЗВ радянського зразка та десятки тисяч снарядів, сотні мінометів і сотні тисяч пострілів до них укріпили нашу оборону за цей період.

"За постачанням до ЗСУ танків та іншої бронетехніки радянського зразка, що сумарно вже рахується на сотні, Міноборони України конкурує за лідерство з російською армією", - наголосив Резніков.

Спеціалісти державного концерну "Укроборонпром" відновили чи поставили на службу нашим воїнам сотні одиниць військової та спеціальної техніки, зокрема – трофейної. Від партнерів Україна отримала близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound).

Крім того, були поставлені ПЗРК (Stinger, Starstreak, Mistral, Piorun, Grom тощо), ПТРК (NLAW, Javelin, Milan тощо) і гранатомети (Panzerfaust, Carl Gustaf, АТ4, RGW-90 HH / MATADOR та ін.) – їх тисячі, це загальновідомо.

"Це далеко не повний перелік, про деякі інші системи сучасних озброєнь ще зарано говорити, ми розповімо пізніше. Але їхню дію відчує на собі ворог вже зараз", – зазначив Резніков.

Міноборони через різні механізми передало сотні безпілотників, у тому числі – кілька десятків ударних.

"Ми очікуємо у найближчих пакетах допомоги серйозні БПЛА", - додав Резніков.

Берегову оборону посилено надзвичайно ефективними комплексами Harpoon, які в поєднанні з українськими "Нептунами" вже змушують ворожий флот триматися на відстані, щоб не повторити долю затонулого крейсера "Москва". По артилерії 155-мм калібру Міноборони вже виконало початковий запит від ЗСУ на 90%. На 100% ця потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів.

Американські та британські партнери вирішили надати України РСЗВ, українські воїни вже деякий час навчаються ними управляти. Також бійці вчаться працювати з деякими типами західної зброї. 

"Зараз підготовку проходять чи розпочнуть найближчим часом понад 1,5 тисячі наших військових", - уточнив Резніков.

За його словами, Україні у найкоротші терміни необхідне важке озброєння. Наступні цілі військового керівництва нашої країни:

  • отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них,
  • забезпечити повне заміщення деяких калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами,
  • домовитись з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у вигляді цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань (organic unit). Це значно підвищить ефективність на полі бою,
  • залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів наша країна поки отримує достатньо легку броню, не завжди зі зброєю,
  • отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту нашого неба.

Нагадаємо, Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109. Крім того, Словаччина передасть Україні вісім артилерійських установок Zuzana 2.

Також Інформатор писав, що як Німеччина «гальмує» постачання до України танків Leopard 2.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.