Погрози ПВК Вагнер Пригожина вторгнутись у Польщу: данський аналітик спрогнозував реакцію НАТО - відео

Гібридне вторгнення росії у країни Євросоюзу на кшталт зелених чоловічків у Криму в 2014 році цілком можливе, вважає Андерс Нільсен

Андерс Нільсен
Андерс Нільсен, військовий аналітик Данського королівського оборонного коледжа/Фото: Facebook

Воєнний аналітик Данського королівського оборонного коледжу Андерс Нільсен зробив власний прогноз щодо вторгнення ПВК Вагнер в країни Євросоюзу з території Білорусі. Він вважає, що путін цілком може використати найманців Пригожина для походу на Польщу або Литву, використовуючи тактику гібридної війни. І буде пробувати діяти так, як у Криму в 2014 році. Але результат буде іншим. 

Про це експерт розповів у своєму відеоблозі. 

"Багато людей цікавиться, чи збирається група Вагнера атакувати країни НАТО з Білорусі, наприклад, атакувати Сувальський коридор. Звичайно, у росіян зараз немає ресурсів, щоб починати війну з Польщею та НАТО, принаймні – відкриту. Але теоретично, російське керівництво може спробувати організувати якесь "гібридне вторгнення", на кшталт "зелених чоловічків" у Криму", - прогнозує Андерс Нільсен.

Ефекту це не дасть, каже експерт. Бо немає ефекту несподіванки, як це було у 2014 році в Україні, де "зелених чоловічків" ніхто не чекав. До того ж під час гібридної війни потрібно опиратись бодай на невелику частину місцевого населення. А з цим в росії також будуть проблеми. 

"Це не буде сюрпризом для Польщі та Литви, і реакція на таке буде жорсткою, сценарії протидії вже опрацьовані. Крім того, якщо в Криму була частина населення, яка підтримувала вторгнення, у районі Сувальського коридору таких знайти складно", - вважає Нільсен. 

За його словами, реакція польського та литовського уряду залежатиме від серйозності можливої атаки. Якщо буде якась дрібна провокація - її проігнорують.

"Це тактика НАТО, вироблена з початку повномасштабного вторгнення. Країни НАТО вважають, що постачання України озброєнням є виграшною стратегією у війні. Водночас, якщо реагувати на будь-яку провокацію з боку росіян, то це відверне ресурси на власний захист, які могли б стати в нагоді ЗСУ. Тому реагувати на дрібні провокації не будуть, це лише віддаляє перемогу над рф", - пояснює данський аналітик. 

Але якщо станеться щось масштабніше, наприклад, вторгнення контингенту ПВК Вагнер через кордон, тоді відповідь буде жорсткою. 

"Без сумніву, польська армія почне операцію без зволікань. І у ній у пригожинські найманці матимуть дуже мало шансів вижити", - прогнозує Нільсен. 

Конфлікт між путіним і Пригожиним ще може бути 

Андерс Нільсен також пояснює, що  путін наразі не може відмовитися від Вагнера, адже найманці надто важливі для російського впливу в Африці. Але він при нагоді спробує замінити Пригожина на когось надійнішого. Тобто, життя Євгена Пригожина у перманентній небезпеці. А тому для нього набагато логічніше піти не на Польщу, не на Литву і не на Україну. А знову спробувати піти на Москву.

"Якщо вичекати для цього зручний момент - це дає Пригожину кращі шанси вижити в довгостроковій перспективі. І це для нього краще, ніж самогубне завдання путіна відкривати новий фронт у Європі", - підсумовує аналітик. 

 

Як писав Інформатор, супутник зафіксував будівництво укріплень на полігоні "Репища" у селі Ціль в Білорусі. Це у Могильовській області, біля Осиповичів - і тут розташовано табір вагнерівців. На знімку сервісу Planet Labs видно, що на території полігону тривають активні будівельні роботи.

Ми також повідомляли, що У Головному управлінні розвідки міноборони України ймовірний напад найманців Євгена Пригожина з ПВК Вагнер на Польщу з Білорусі вважають "придурковатою інформаційною кампанією". Спроба вагнерівців атакувати країну НАТО старенькими радянськими "уазиками" має смішний вигляд, кажуть у Буданова. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube