Подоляк: Україна має всі інструменти, щоб Росія програла

Радник Офіса президента Михайло Подоляк впевнений, що надання Україні далекобійної зброї змінить хід війни.

Михайло Подоляк
Подоляк заявляє західним журналістам, що перемога України математично обґрунтована

Радник Офіса президента України Михайло Подоляк висловив нерозуміння щодо песимістичних настроїв Заходу стосовно військової ситуації в Україні. Він наголосив, що виснаження Росії є очевидним. А українська сторона має всі необхідні інструменти, щоб змусити агресора програти.

Про це він заявив у інтерв'ю в інтерв’ю Die Welt. Подоляк також зазначив, що якби Україні дозволили завдавати ударів по території Росії далекобійною зброєю, війна завершилася б у десять разів швидше. Він висловив упевненість у тому, що західні країни невдовзі дадуть такий дозвіл.

"У нас сьогодні є всі інструменти, щоб змусити Росію програти. Виснаження РФ вже очевидне", - заявив Подоляк німецькому виданню.

Він також заявив, що "РФ не досягає значних успіхів на фронті". На його думку, частина західних союзників наразі не має достатньої політичної волі для ухвалення рішень щодо надання Україні зброї та скасування неформальних заборон на її використання. 

"Я не розумію цих песимістичних текстів у різних газетах, що розносять про Донецьку область", - сказав Подоляк.

На його думку, якби Україні дали дозвіл на далекобійні удари по території РФ, "хід війни прискорився б удесятеро". Він упевнений, що такий дозвіл буде надано.

Ці заяви прозвучали на тлі нещодавньої інформації ЗМІ про нібито готовність Києва до припинення вогню в обмін на гарантії безпеки. Подоляк спростував ці чутки, наголосивши, що не існує жодних концепцій "території в обмін на гарантії безпеки" або інших компромісних розмінних форматів.

"Без поразки Росії не може бути жодних дієвих гарантій безпеки", – підкреслив радник, додавши, що агресор продовжить експансію, якщо не зазнає покарання за свої злочини.

Раніше президент України Володимир Зеленський також спростував інформацію про можливість припинення вогню вздовж нинішньої лінії фронту. Він нагадав про "Формулу миру", що визначає справедливий шлях до припинення війни.

В чому сенс плану перемоги Зеленського

Президент Зеленський неодноразово пояснював сенс Плану перемоги України. Нещодавно він заявив, що наразі пріоритетом є створення необхідних умов для чесної дипломатії. Київ хоче посилити свої позиції тоді як РФ наразі ігнорує українську "Формулу миру". Про це Зеленський заявив під час пресконференції з прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні.

Основні тези свого Плану перемоги Володимир Зеленський раніше вже розповів членам Конгресу США, президенту Джо Байдену, а також обом кандидатам у президенти Сполучених Штатів Камалі Гарріс та Дональду Трампу.  Втім представники західних держав висловили думку, що так званий план перемоги є не проривом, а лише списком побажань Києва. Вони кажуть, що геть не бачать у ньому потенціалу для значного прориву у конфлікті з Росією. В адміністрації Байдена назвали план перемоги Зеленського перепакованими проханнями про збільшення військової допомоги та зовсім не вражені ним. Однак офіційно таких оцінок плану Зеленського публічно ніхто не давав. Все це писали авторитетні західні ЗМІ із посиланням на анонімних американських чиновників. На це у Зеленського заявили, що план перемоги сподобався Заходу, а ЗМІ помиляються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube