Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду: список кандидатів

Читать на русском

На Пленумі присутні 140 суддів ВС зі 165

Читать на русском
Обрання Голови Верховного Суду
Верховний Суд чекає на зміни у керівництві

На Пленумі присутні 140 суддів ВС зі 165

У п'ятницю, 26 травня, проходить засідання пленуму Верховного Суду. На ньому обирають Голову Верховного Суду. На цю посаду претендують четверо кандидатів. 

Засідання обрання Голови Верховного Суду та його заступника транслюють на YouTube-каналі. За даними "Судово-юридичної газети", претендентами на посаду голови Верховного Суду, є:

  • Станіслав Кравченко – голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду (кандидатура голови ККС ВС запропонована групою суддів Верховного Суду),
  • Наталія Коваленко – суддя Касаційного адміністративного Суду у складі Верховного Суду,
  • Альберт Єзеров – суддя Касаційного адміністративного Суду у складі Верховного Суду,
  • Іван Міщенко – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Втім, в реальності претендентів на посаду голови Верховного Суду може бути більше. Ввечері 25 травня суддя ВС Олена Кібенко запропонувала Пленум ВС перенести, бо у кандидатів не було, на її думку, досить часу для підготовки. Почалася суперечка між Оленою Кібенко та Дмитро Луспеником. Суддя КГС ВС Віталій Зуєв також зазначив, що про дату визначення Пленуму ВС - 26 травня, більшість суддів ВС дізналась в останній момент.

"Це неприпустимо",- зазначив Зуєв.

 

Як пише "Дзеркало тижня", посилаючись на джерело у Верховному Суді, не факт, що нового голову вдасться обрати з першого разу. Мінімально у переможця має бути 84 голоси.

"Князєв колись взяв 98 голосів за необхідних 92. І це у спокійний час ВС. У кризовий час набрати 84 голоси буде проблематично. Це означає, що пленум може оголосити перерву та продовжити через тиждень", - розповіло виданню джерело.

Варто додати, що Єзеров і Коваленко були в п'ятірці суддів, які не погодилися з указом президента України Володимира Зеленського щодо усунення від обов'язків судді ексголови Конституційного суду Олександра Тупицького. Натомість Міщенко в одному з інтерв'ю досить жорстко критикував стан судової системи в Україні. Його слова, за даними "Дзеркала тижня", викликали роздратування певних кіл, у тому числі Верховного суду. Кравченко представляє так звану "стару гвардію" ВС, має негативний висновок Громадської ради доброчесності. 

Хто має стати головою Верховного Суду - результати опитування 

  • Коваленко – 1 128,
  • Кравченко – 1 226,
  • Єзеров – 218,
  • Міщенко – 136,
  • Вибори мають бути лише після перезавантаження Верховного Суду 1 251.

Справа Князєва

16 травня Пленум Верховного Суду висловив недовіру Всеволоду Князєву та припинив його повноваження на посаді голови Верховного Суду. Виконуючим обов’язки голови Верховного Суду до обрання нового голови ВС є Дмитро Луспеник. Варто додати, що Князєва взяли під варту до 14 липня з можливістю внесення застави в розмірі 107 мільйонів гривень у справі про хабар у розмірі 2,7 мільйона доларів. 23 травня НАБУ і САП під час обшуку вилучили велику суму готівки у майже пів мільйона доларів, сховану учасниками злочину у справі за підозрою Голови Верховного Суду. Наразі з'ясовують джерело походження і приналежність цих коштів.

Раніше ми писали, що у мережу "злили" відомості по зарплатні заарештованого судді ВСУ Князєва. Крім того, у справі Князєва під час обшуків вилучили майже 500 тисяч доларів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.