Підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія затримали та допитали

Поліцейські та працівники СБУ вийшли на прямий слід ймовірного стрільця вже через 24 годин після події, а через 36 годин - впіймали

парубій
Справа Парубія перебуває на особистому контролі Зеленського

У Хмельницькій області затримали підозрюваного у вбивстві народного депутата Андрія Парубія. Він вже дав перші свідчення. Тривають слідчі дії.

Про це вночі повідомив президент України Володимир Зеленський. Справа перебуває на особистому контролі глави держави.

"Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко та голова Служби безпеки України Василь Малюк щойно доповіли про затримання підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія. Тривають необхідні слідчі дії. Доручив представити суспільству наявну інформацію. Дякую правоохоронцям за оперативну та злагоджену роботу. Всі обставини цього жахливого вбивства мають бути зʼясовані", - заявив президент.

Водночас голова МВС Ігор Клименко уточнив, що підозрюваного затримали на Хмельниччині. До операції було залучено десятки поліцейських Львівщини та центрального апарату Нацполіції, співробітники Служби безпеки України.

"Ймовірного стрільця декілька хвилин тому затримано на Хмельниччині. Багато деталей зараз не буде. Лише скажу, що злочин був ретельно підготовлений: вивчався графік пересувань загиблого, прокладався маршрут, продумувався план втечі", - заявив Клименко.

Він зауважив, що поліцейські та працівники СБУ вийшли на прямий слід стрільця вже через 24 годин після події, а через 36 годин - затримали. Очільник МВС додав, що більше деталей пізніше повідомить поліція.

Затриманого вже допитали. Він дав перші показання.

"Говорив з Генеральним прокурором Русланом Кравченком. Він доповів про подальші процесуальні кроки щодо підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія. Є перші показання підозрюваного. Зараз проводяться подальші невідкладні слідчі дії для встановлення всіх обставин цього вбивства. Вся команда правоохоронців, працівники прокуратури продовжують працювати цілодобово", - додав Володимир Зеленський.

Вбивство Андрія Парубія

30 серпня у Львові невідомий відкрив вогонь по нардепу від "ЄС" та ексспікеру ВР Андрію Парубію. За даними журналіста Віталія Глаголи, у Парубія стріляли вісім разів, поруч було знайдено сім гільз.

На поширених у мережі кадрах з камер спостереження видно чоловіка у формі кур’єра з рюкзаком. Він певний час слідкував за політиком, після чого відкрив вогонь. Правоохоронці не відкидають можливого "російського сліду".

Водночас головний редактор видання "Ратуша" Микола Савельєв звернув увагу на схожість цього вбивства із нападом на Ірину Фаріон: в обох випадках кілер кілька днів стежив за будинком жертви.

Поховають Парубія 2 вересня у Львовіо 12:00 розпочнеться чин похорону у Соборі святого Юра. Орієнтовно о 13:30 на площі Ринок відбудеться загальноміська церемонія прощання - біля міської Ратуші.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити