Пічка на дровах. Як топити безпечно

Окрему небезпеку становить спалювання у печі лушпиння від волоських горіхів

Пічка на дровах. Як топити безпечно
Провідниий інспектор Первомайського районного управління ДСНС України у Миколаївській області Юлія Дробик

Цієї зими через проблеми з електропостачанням та опаленням багато українців змушені вдаватися до пічного опалення. Але, крім тепла, піч на дровах несе небезпеку. Як використовувати дровяну піч безпечно, розповіла провідниий інспектор Первомайського районного управління ДСНС України у Миколаївській області Юлія Дробик.

ДСНС закликає українців дотримуватись правил пожежної безпеки під час експлуатації печей. А саме: 

  • Перевіряйте справність димаря, прохідність димових каналів. 
  • Під пічними дверцятами, з яких може випасти жарина, повинні бути металеві пластини, аби убезпечити від займання підлогу, килими тощо. 
  • Бувають випадки, коли люди, лягаючи спати, закривають так звану пічну заслінку, яка регулює вихід диму до димових каналів і димаря. Це роблять для того, аби затримати більше тепла. Якщо в камері печі не припинився процес горіння, це загрожує виходом чадного газу в приміщення і, як наслідок, — людина ризикує померти уві сні. Якщо ви все ж таки закриваєте заслін, то проконтролюйте, аби він не перекривав димовий канал повністю. Контролювати правильне положення можна за допомогою якоїсь мітки, по якій ви зможете визначати, чи не перекрили вихід диму більше, ніж потрібно.

Небезпека волоських горіхів

“Одна з найбільш розповсюджених причин пожежі — займання через жарину, яка випала з пічних дверцят. Не всі люди встановлюють поряд з пічками металеві або жерстяні пластини і це досить часто стає причиною займання. Також бувають випадки, коли причиною займання або задимлення стають легкозаймисті речі та матеріали, що знаходяться біля печей, як-от, наприклад, лушпиння від горіхів. У будинках, де люди займаються биттям горіхів, це досить часте явище. Минулого року ми виїжджали на таку пожежу: люди займались горіхами, біля плити було чимало лушпиння від них. З пічки, що була в аварійному стані, випав жар і сталась пожежа”, - розповідає Юлія Дробик.

При спалюванні в печах волоських горіхів або їх лушпиння можуть виникати вибухи через газ, що накопичується в пічці внаслідок горіння такого виду палива. Буває, що люди завантажують в піч забагато відходів від горіхів і стаються вибухи. Це не такі вибухи, що можуть рознести будинок, але через них можуть ставатися чималі задимлення. Також це руйнує або суттєво пошкоджує конструкцію печі: з'являються тріщини на печі, димових каналах, димарі тощо.

“Не нехтуйте правилами пожежної безпеки: не сушіть над пічкою речі, не лишайте маленьких дітей без нагляду вдома і особливо біля печей та опалювальних приладів. Не лишайте поряд з пічками та твердопаливними котлами легкозаймистих матеріалів та речей, слідкуйте за цілісністю конструкції пічки та установіть біля дверцят печей металеві пластини, що убезпечать вашу оселю від займання”, - каже Юлія Дробик.

Раніше Інформатор повідомляв, хто і як може безкоштовно отримати дрова від держави

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube