Перемога «Динамо», поразка «Колосу» і сім забитих м'ячів в Маріуполі

У Києві відбувся матч лідерів УПЛ.

Забивши три м'ячі за 10 хвилин, «Зоря» ледь не впустила перемогу наприкінці матчу. Приїхавши до Києва в якості лідера УПЛ, «Десна» з великим рахунком програла чемпіону України.

Про хід поєдинків Прем'єр-ліги і результати зустрічей повідомляє Інформатор з посиланням на УПЛ .

У неділю, 22 серпня, відбулися три поєдинки п'ятого туру УПЛ. У першому матчі дня зустрілися «Маріуполь» та «Зоря». Команди грали в таких складах:

Маріуполь: Кудрик, Стасюк, Микицей, Мампассі, Драмбаєв, Клименко, Кащук, Шостак, Мишнєв, Топалов, Кулаков.

Запасні: Турбаєвський, Холод, Удод, Петерман, Хромей, Микитишин, Світюха, В'юнник.

Зоря: Шевченко, Хомченовський, Цвек, Імереков, Жуніньо, Назарин, Кочергін, Кабан, Булеца, Гладкий, Шахаб.

Запасні: Мацапура, Руфат, Фаворов, Вернидуб, Крістіан, Луньов, Фрімпонг, Громов, Аллахьяр.

Вже на стартових хвилинах суперники обмінялися гольовими моментами. Драмбаєв після подачі кутового пробив в руки Шевченка, а в атаці у відповідь «Зорі» Шахаб, замикаючи простріл з лівого флангу, не потрапив в створ воріт «Маріуполя». На 9-й хвилині Стасюк справа змістився в центр і пробив в ближній кут - Шевченко відбив, а потім і накрив м'яч.

На 22-й хвилині «Зоря» відкрила рахунок в матчі. Гладкий притримав м'яч і віддав під удар, а Назарин метрів з двадцяти п'яти всадив під поперечину. На 28-й хвилині гості подвоїли свою перевагу. Шахаб зліва увірвався в штрафну і ударом з гострого кута прошив Кудрика.

Через 4 хвилини рахунок став катастрофічним для «Маріуполя». Жуніньо з лівого флангу навісив у штрафну, а Гладкий з воротарського головою відправив м'яч у сітку.

Після перерви «Маріуполь» швидко відіграв один м'яч. На 47-й хвилині Кулаков вийшов один на один і перехитрив Шевченка. У цьому епізоді голкіпер «Зорі» отримав пошкодження і поступився місцем у воротах Мацапура. Автор забитого м'яча теж недовго залишався на полі. Після зіткнення з Імерековим Кулаков не зміг продовжити матч і на 57 хвилині в супроводі медиків «Маріуполя» відправився на лаву запасних.

На 60-й хвилині «Зоря» повернула собі перевагу в три м'ячі. Шахаб з лінії штрафного обвідним ударом відправив м'яч під праву штангу воріт «Маріуполя».

На 77-й хвилині Фрімпонг перехопив м'яч у штрафний «Маріуполя», але пробачив суперника, пробивши над поперечиною. А ось господарі поля прощати суперника не стали. На 79-й хвилині Світюха з-за меж штрафного відправив м'яч у правий нижній кут, відкривши рахунок своїм голам в елітному дивізіоні українського футболу.

Господарі не здалися і продовжили атакувати. На 89-й хвилині Микитишин змістився в центр і пробив. М'яч після невеликого рикошету від ноги гравця «Зорі» влетів у правий кут.

На жаль уболівальників на трибунах, зрівняти рахунок господарям поля не вдалося. «Зоря» втримала переможний результат, відсвяткувавши другу перемогу в чемпіонаті 2021/22.

У Ковалівці «Колос» приймав «Олександрію».

Колос: Маханьков, Золотов, Павловець, Петров, Новак, Саків, Чурко, Нгамба, Мілько, Дієго, Сітчінава.

Запасні: Фесюн, Чорноморець, Гавриш, Богданов, Задоя, Нурієв, Костишин, Лисенко, Сорокін.

Олександрія: Білик, Мірошниченко, Бабогло, Дубра, Цуріков, Калюжний, Ковалець, Демченко, Кожушко, Спінеллі, Третьяков.

Запасні: Горох, Мельник, Стецько, Дришлюк, Мустафаєв, Одарюк, Копина, Риболовля, Устименко.

Почався матч дуже неприємно. На 3-й хвилині поєдинку Новак і Спінеллі зіткнулися головами. І якщо Спінеллі з перебинтованою головою продовжив гру, то Новака винесли на носилках і замінили на Гавриша.

На 12-й хвилині гості провели швидку атаку, яка завершилася ударом Цурикова і сейвом Маханькова. Через кілька секунд воротар «Колоса» знову виручив свою команду, відбивши дальній удар Демченка.

На 16-й хвилині на правому куті штрафного «Олександрії» Сітчінава відібрав м'яч у Дуброва і пробив поруч з дальньою стійкою. Через 6 хвилин воротар команди гостей Білик відбив удари Чурко і Дієго. На 26-й хвилині Кожушко у правого краю воротарського обіграв вийшов на перехоплення Маханькова і пробив по порожніх воротах, але Саків перегородив шлях м'ячу.

Друга половина тайму проходила практично без небезпечних моментів, але з великою кількістю боротьби і порушень. Гравці не шкодували ні себе ні суперника і роботи арбітру і медичному персоналу команд вистачало.

Відкрили рахунок в матчі гості. На 51-й хвилині Бабогло після подачі кутового з правого флангу продавив Гавриша і головою вколотив м'яч під поперечину.

На 70-й хвилині Білик парирував дальній удар Богданова, спрямований в правий нижній кут. А через дві хвилини Одарюк з лінії воротарського пробив повз ворота «Колоса», замикаючи передачу з лівого флангу. Незабаром Ковалець змістився в центр з лівого флангу і ударом з лінії штрафної відправив м'яч над поперечиною.

Команди продовжували обмінюватися атаками і гострими моментами. Богданов зі штрафного перекинув і стінку і ворота, а удар Ковальця з десяти метрів парирував Маханьков. Після кутового на 85-й хвилині і удару Лисенко головою Мірошниченко виніс м'яч з лінії воріт. На останніх секундах компенсованого часу Білик відбив черговий удар Богданова і не дозволив «Колоса» врятувати матч.

Чернігівська «Десна», яка несподівано захопила лідерство в Прем'р-лізі, вирушила в гості до чемпіона України київського «Динамо». На поле стадіону «Динамо» ім. Лобановського команди вийшли в таких складах:

Динамо: Бойко, Кендзьора, Забарний, Сирота, Миколенко, Сидорчук, Циганков, Буяльський, Шапаренко, Антюх, Гармаш.

Запасні: Нещерет, Тимчик, Сідклей, Шепелев, Де Піна, Караваєв, Ледньов, Шкурін, Кулач.

Десна: Литовка, Сафронов, Цимбалюк, Масалов, Картушов, Домбровський, Арвеладзе, Калитвинцев, Тотовицький, Завійський, Безбородько.

Запасні: Мисак, Болбат, Дем'яненко, Селін, Будковський, Дегтярьов, Шевцов.

«Десна» не стала з перших хвилин сідати в оборону. На 3-й хвилині Безбородько з правого кута штрафного пробив поруч з дальньою стійкою воріт «Динамо». Господарі відповіли ударом Циганкова зі штрафного у сітку із зовнішнього боку воріт.

Циганков продовжував проявляти активність і на 16-й хвилині з півкола штрафного трохи не влучив у лівий нижній кут. А на 22-й хвилині Тотовицького не вистачило кількох сантиметрів, щоб замкнути простріл Калитвинцева. Через 4 хвилини Сидорчук пробив поруч із правою дев'яткою воріт «Десни».

«Динамо» відкрило рахунок на 30-й хвилині поєдинку. Буяльський отримав передачу на лінії штрафного і другим дотиком відправив м'яч у дальній кут. «Десна» могла відразу ж зрівняти рахунок, але Картушов не дотягнувся до м'яча після закидання Калитвинцева.

На 35-й хвилині Буяльський після підкату Сафронова впав у штрафному «Десни». Арбітр дав команду продовжувати матч, але після підказки VAR і перегляду повтору призначив одинадцятиметровий. Циганков впевнено реалізувавши пенальті, розвівши м'яч і голкіпера по різних кутах.

На 54-й хвилині ніхто з трьох гравців «Десни» не зміг замкнути небезпечний простріл з лівого флангу. А через півтори хвилини Буяльський по центру увірвався в штрафну «Десни» і в дотик відправив м'яч у сітку, зробивши рахунок 3: 0.

На 71-й хвилині Шкурін легко розібрався із захисником «Десни», спробував відправити м'яч у верхній кут, але пробив трохи вище воріт. На 79-й хвилині у ворота гостей влетів 4-й м'яч. Після удару Шкурина м'яч йшов повз ворота, однак від плеча Завійського опинився в сітці.

«Динамо» могло забити ще. На 90-й хвилині Литовка двічі врятував свою команду, по черзі відбивши удар Миколенко і добивання Караваєва. Але і чотирьох забитих м'ячів цілком вистачило чемпіону України для перемоги.

• «Маріуполь» - «Зоря» 3: 4 (Кулаков, 47, Світюха, 79, Микитишин, 89 - Назарин, 22, Шахаб, 28, 60, Гладкий, 32);
  • «Колос» - «Олександрія» 0: 1 (Бабогло, 51);
  • «Динамо» - «Десна» 4: 0 (Буяльський, 30, 56, Циганков, 37 (з пен.), Завійський, 79 (автогол)).

турнирная таблица УПЛ

Останній матч п'ятого туру пройде 23 серпня. А 6-й тур команди Прем'єр-ліги зіграють 27-29 серпня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати матчів п'ятого туру УПЛ, зіграних 20 і 21 серпня .