Передача українських територій Путіну: дві третини американців виступили проти пропозиції Трампа

Президент РФ хоче включити в мирну угоду більшу частину Донбасу, тоді як Україна відкидає передачу територій

територій україни
Американці підтримують позицію Києва

Більшість американців не підтримують ідею передачі Росії українських територій після війни. Стільки ж громадян США - на боці нашої держави у війні з РФ. Росіян підтримують всього 3% американців.

Про це пише The Hill. Видання посилається на результати опитування The Economist/YouGov. Дослідження проводилося на тлі пропозицій президента США Дональда Трампа щодо можливих "обмінів територіями" України як частини мирної угоди.

Так, проти передачі територій України Росії висловилися 68% респондентів. Ще 21% учасників опитування вагалися з відповіддю, 5% висловилися за передачу "частини" української території, 2% за "половину", а 1% - за "більшу частину".

При цьому 27% американців вважають Україну союзником, 38% - дружньою країною. Тільки 12% вважають Україну недружньою країною, а 4% - ворожою.

Навпаки, Росію вважають союзником 2% респондентів, 9% - дружньою країною. А 28% вважають Росію недружньою країною, а 46% - ворожою. У війні на боці України перебувають 66% американців і 3% - на боці Росії.

The Hill нагадує, що Трамп протягом тижня зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним на території США. Путін, як повідомляється, хоче включити в угоду більшу частину східного Донбасу, тоді як Україна відкидає передачу територій.

Президент США наполягає на особистій зустрічі Зеленського і Путіна, проте сторони залишаються далекими в питаннях умов миру. Україна вимагає припинення вогню перед офіційними переговорами, прохання, яке Трамп раніше підтримував, але зняв після зустрічі з Путіним в Алясці минулого тижня.

Путін хоче весь Донбас, який не в змозі захопити

Як повідомляв Fox News, у Вашингтоні вважають, що Кремль намагається нав’язати свою "мирну формулу", яка передбачає передачу Росії всього Донбасу - Донецької та Луганської областей. Натомість Москва начебто погоджується заморозити ситуацію на південних напрямках, зокрема в Запорізькій та Херсонській областях.

 

При цьому за останні 1010 днів війни російські війська окупували менше ніж 1% території України. Про це свідчать дані DeepState.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

 

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити