У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Армійці очікують дозволу президента США Джо Байдена на постачання цих балістичних ракет
Пентагон готовий оперативно передати Україні ракети ATACMS великої дальності. Вони будуть оснащені касетними боєприпасами. Проблем з переобладнанням пускових установок під нові ракети не виникне.
Про це повідомив помічник міністра армії США із закупівель Дуг Буш. Він заявив, що Пентагон готовий діяти швидко, якщо президент Джо Байден схвалить передачу.
"Ми готові, коли і якщо президент вирішить це зробити", - сказав він.
Загалом відомо, що існує декілька модифікацій ракет: з касетними боєприпасами та звичайними боєголовками. Касетні можуть долати від 25 до 300 км. Вона може доставити від 300 до 950 касетних снарядів до позицій ворога.
Ракети, які хочуть передати Україні, можуть запускатись з пускових установок, які вже українські військові використовуються в системах HIMARS. Військові США також нададуть програмне забезпечення для переобладнання цих систем під ракети ATACMS.
Зараз в армії США готуються отримати ракети більшої дальності під назвою Precision Strike Missile. Вона має замінити ATACMS. Буш повідомив, що це має бути гарним сигналом щодо готовності постачання Україні ракет старіші за віком, які США у своїх військах вже замінює на новіші.
Під час візиту президента України Володимира Зеленського до президента США Джо Байдена питання постачання ракет ATACMS стало дедалі гострішим та почало обговорюватись в багатьох ЗМІ та політичних колах. Повідомлялось, що рішення поставити ці боєприпаси Україні вже прийнято. Про це писало видання NBC News з посиланням на трьох посадовців США та офіційного представника Конгресу. Зі свого боку, видання Washington Post наголошувало, що адміністрація Байдена "близька до рішення" надати Україні ці ракети, які заряджені касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
Під час спілкування з журналістами у Вашингтоні президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна працює над посиленням своїх далекобійних можливостей. Він зазначив, що рішення щодо постачання американських балістичних ракет буде таким самим, як і щодо літаків F-16. Головнокомандувач також додав, що вже через деякий час всі помітять результати роботи з цього питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.