Patriot, NASAMS, ракети та мільярд доларів: на саміті НАТО пообіцяли значне посилення ППО України

Читать на русском

Партнери України в НАТО на саміті у Вашингтоні пообіцяли значне посилення протиповітряної оборони України

Читать на русском
Patriot
Україна отримає додаткові системи Patriot та інші

Партнери України в НАТО на саміті у Вашингтоні пообіцяли значне посилення протиповітряної оборони України

П'ять країн-членів НАТО зобов'язалися надати Україні додаткові системи протиповітряної оборони та ракети до них на суму в один мільярд доларів США. Зокрема президент США Джозеф Байден анонсував надання додаткових Patriot, які нададуть США, Німеччина, Румунія та Нідерланди. Також Україна отримає десятки систем ППО інших видів.

Про це сказано у спільній заяві президента США Джозефа Байдена, прем’єр-міністра Нідерландів Діка Шуфа, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем’єр-міністра Італії Джорджії Мелоні, президента Румунії Клауса Йоганніса та президента України Володимира Зеленського, яка опублікована на сайті Білого дому. Зазначається, що Україна окрім американських систем отримає NASAMS, HAWK, IRIS-T та Gepard від інших країн.

"Сьогодні ми оголошуємо, що спільно надаємо Україні додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони, включаючи додаткові батареї Patriot, надані Сполученими Штатами, Німеччиною та Румунією; компоненти Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами для забезпечення роботи додаткової батареї Patriot; і додаткову систему SAMP-T, надану Італією. Ці п'ять стратегічних систем протиповітряної оборони допоможуть захистити українські міста, цивільне населення і солдатів, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом, щоб ці системи могли бути використані якнайшвидше. Цього року ми працюємо над подальшим оголошенням про надання Україні додаткових стратегічних систем протиповітряної оборони", – сказано у заяві.

Канада, Норвегія, Іспанія та Велика Британія будуть відігравати велику роль у постачанні саме систем ППО. Інші країни Альянсу будуть надавати ракети-перехоплювачі. Також в США пообіцяли, що заплановані постачання боєприпасів для ППО будуть перерозподілені на користь України. Це дозволить впродовж року отримати сотні додаткових перехоплювачів.

"Зміцнюючи протиповітряну оборону України, ми вдячні коаліції з понад 50 країн, яка продовжує надавати безпекову допомогу Україні, а також Ініціативі негайних дій щодо протиповітряної оборони, в рамках якої партнери пообіцяли виділити понад 1 мільярд доларів на підтримку протиповітряної оборони України, і Коаліції з питань інтегрованих можливостей протиповітряної та протиракетної оборони, яку спільно очолюють Німеччина і Франція", – зазначається у заяві.

Системи Patriot для України

У травні повідомлялося, що Нідерланди хочуть зібрати ЗРК Patriot та подарувати її Україні. Амстердам мав надати основні компоненти для системи з власних запасів та звернувся до європейських країн з проханням зробити те саме. Цю ідею збиралися втілити у короткостроковий термін, адже Росія посилила обстріли й убила у травні рекордну кількість українців своїми дронами, ракетами й снарядами. 

5 липня Україна отримала ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot від Німеччини. Це вже третій комплекс від ФРН. Він значно посилить протиповітряну оборону країни, захищаючи населення та інфраструктуру від ворожих літаків, безпілотників та ракет.

Наразі уряд Німеччини вивчає можливість пожертвувати Україні ще одну батарею зенітно-ракетних комплексів Patriot. Це буде вже четверта батарея. Таким чином Німеччина відповідає на заклик президента України Володимира Зеленського, який просить партнерів про посилення української ППО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.