Судно ALFA-1 роками вивозило вугілля з окупованого міста через Туреччину
Вночі 29 серпня партизани та українські силові структури уразили в порту окупованого Маріуполя російське судно ALFA-1, яке роками займалося незаконним вивезенням вугілля з міста. Судно зайшло та пришвартувалося в маріупольському порту ввечері, а вже вночі між 03:00 та 04:00 його уразили безпілотники.
Про удар повідомив у своєму Telegram-каналі керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко. За його даними, судно ALFA-1 з бортовим номером IMO 9045601 ходило під прапором РФ, мало дедвейт 8764 тонни і було побудоване у 2000 році, порт реєстрації - Таганрог.
"ALFA-1 історично є одним із основних суден, які працюють саме на вивезенні вугілля з Маріуполя. Тільки у 2024-2025 роках воно вивезло понад 20 тис. тонн коксівного вугілля через Туреччину. Цього разу це був останній рейс", - написав керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко у своєму Telegram-каналі.
За словами Андрющенка, операцію провели спільно партизанський рух, Департамент активних дій ГУР МО України та Сили безпилотних систем. Дані про обсяги вивезеного вугілля підтвердили ГУР та Служба зовнішньої розвідки України. Він подякував партнерам і насамперед мешканцям Маріуполя, без координації яких, за його словами, судно й далі безкарно вивозило б ресурси з окупованого міста.

Порт окупованого Маріуполя роками залишається одним із ключових вузлів, через які Росія вивозить вугілля та інші ресурси з тимчасово захопленої території на зовнішні ринки, зокрема через Туреччину. Кожне таке судно, за словами партизанського руху, працює на економіку окупації, тому атаки на подібні цілі стають одним із інструментів тиску на логістику ворога в Азовському морі.
Паралельно окупаційна адміністрація змінює і саме місто: замість промислової інфраструктури та вивезення ресурсів там дедалі активніше йде знищення довоєнної забудови. Це свідчить про системний підхід окупантів до перетворення Маріуполя - як економічного, так і містобудівного.
Раніше Інформатор повідомляв, що окупанти взялися за знищення історичного центру Маріуполя, визначивши першу ділянку для так званого "комплексного розвитку території" у Жовтневому районі - під знесення потрапить майже останній цілий квартал забудови XIX століття. Також ми писали, що Верховний суд Швеції ухвалив рішення передати Україні судно тіньового флоту Росії Caffa, яке незаконно вивозило зерно з окупованого Севастополя - це рішення створює прецедент для тиску на всі подібні схеми обходу санкцій.