Отакої! Тищенко не знає, що тарифи на світло підняли - пообіцяв за це не голосувати

Читать на русском

Розкажіть нардепу, що цим займається Кабмін, а не Верховна Рада

Читать на русском
Микола Тищенко
Микола Тишенко

Розкажіть нардепу, що цим займається Кабмін, а не Верховна Рада

В Україні підвищили ціни на електроенергію. Та нардеп Микола Тищенко, який раніше пропонував заборонити використання кондиціонерів, про це навіть не в курсі.

На питання чи доцільно стягувати з населення більше, якщо партнери й так надають гроші на відновлення енергетики парламентар відповів: "Я категорично проти, я не буду за це голосувати. Тільки що ми з колегами це обговорювали. Вважаю що держава має піклуватися про людей і тримати свої обіцянки. Обіцяли захищати — хай захищають”.

Вочевидь народний обранець не знає, що функція регулювання цін у цій галузі лежить на державних компаніях “Енергоатом” та “Укргідроенерго”. А затверджує тарифи не Верховна Рада, а уряд за рекомендацією НКРЕКП.

Ситуація з енергетикою в Україні

Кабінет міністрів України з першого червня підвищив тариф на електроенергію для населення майже удвічі. Тепер він становить 4,32 грн/кВт замість до 2,64 грн/кВт, як було до цього.При цьому в Міненерго вважають, що і цього мало - ринкову ціну одного кіловата тут оцінюють у 7,5 гривень. Кажуть, що лише такий тариф міг би допомогти почати ефективно відновлювати систему. 

Протягом весни російська армія декілька разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Збитки від атак на українську енергетичну інфраструктуру оцінюють у понад один мільярд доларів, і з кожною атакою вона зростає. Через значні пошкодження електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. За різними оцінками, Україна втратила до 80% відсотків своєї генерації. І хоча окремі енергетики вважають, що цей показник дещо завищений, в цілому ситуація в нашій енергосистемі залишається поганою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.