Заява пролунала на тлі реакції Орбана на виступ президента України Володимира Зеленського у Давосі
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 26 січня розгледів спробу України "втрутитись" в парламентські вибори, які навесні мають відбутися у країні. Він заявив, що Будапешт захищатиме суверенітет та інтереси Угорщини, й доручив міністру закордонних справ Петеру Сійярто викликати українського посла.
Заява Орбана пролунала після виступу президента Володимира Зеленського у Давосі, де глава держави говорив, що "кожен Віктор, який торгує інтересами Європи, заслуговує на потиличник". Згодом схожі заяви пролунали й від інших представників української влади.
Орбан розцінив це як навмисну атаку. Мовляв, такі заяви є "втручанням у вибори".
"Наші органи національної безпеки проаналізували цю останню атаку України і дійшли висновку, що ці події є частиною скоординованої серії заходів України, спрямованих на втручання у вибори в Угорщині, але ми не можемо дозволити, щоб хтось ставив під загрозу суверенітет Угорщини або чесність угорських виборів", - сказав Орбан у відеозверненні на Facebook.
Також він заявив, що українські політичні лідери, зокрема і Володимир Зеленський, "висловили брутальні образи та погрози на адресу Угорщини та угорського уряду".
У підсумку, Орбан доручив міністру закордонних справ Петеру Сійярто викликати українського посла.
На Всесвітньому економічному форумі у Давосі минулого тижня Володимир Зеленський заявив, що "кожен Віктор, який намагається продати європейські інтереси, заслуговує на потиличник". Ім’я конкретного політика у виступі глави держави не прозвучало.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на слова президента, заявивши, що "кожен отримає те, на що заслуговує". Того ж тижня Орбан також заявив, що в Угорщині протягом наступних 100 років "не буде парламенту, який би проголосував за вступ України до ЄС".
Ця позиція викликала суперечку з главою МЗС України України Андрієм Сибігою, який заявив, що наміри щодо блокування євроінтеграції України приречені на провал, адже "господар Орбана" в Москві не протримається прийдешні сто років. Сибіга також порівняв угорського прем’єра з союзником Гітлера та звинуватив у перешкоджанні відновленню миру в Європі.