"Оптимістичного прогнозу не буде": Боррель не вірить, що росія йтиме на переговори, поки не спробує виграти війну

Читать на русском

Москва не відмовилась від своїх цілей

Читать на русском
Боррель
Боррель переконаний, що росія не припинить атак

Москва не відмовилась від своїх цілей

Москва не відмовилась від своїх цілей захопити Україну та виграти війну. Такої думки дотримується Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель. Він бачить "концентрацію військ з обох сторін" та чітке бажання росії перемогти. Тож ні про який мир та ні про які переговори поки не йдеться. 

Про це повідомляє CNN.

«У мене немає оптимізму щодо того, що станеться в Україні цього літа. Я бачу концентрацію військ з обох сторін, я бачу явний намір росії виграти війну, росія не піде на переговори, якщо вона не виграє війну», — переконаний дипломат.

Боррель побоюється, що влітку війна продовжуватиметься. Він додав, що Росія неодноразово заявляла, що не припинить війну, доки не досягне своїх військових цілей.

«Путін спробував одного разу і не досяг успіху. Однак рф все ще має силу, ми не повинні її недооцінювати», – зауважив головний дипломат ЄС, додавши, що РФ спробує знову захопити Україну попри значні втрати російської армії.

Чиновник каже, що Путін зібрав понад 300 тисяч людей, що вдвічі більше, ніж було, коли він розпочав вторгнення. До того ж Москва має "величезну» військову присутність і не припиняє атаки. Тож Боррель наголосив на необхідності збільшення військових витрат, щоб відповісти на оборонні виклики, які стоять перед Європою.

«Боюся, що все це точно не відбувається випадково і без плану, і нам треба бути готовими до продовження конфлікту, а отже, продовжувати допомагати Україні, тому що якщо ми їй не допоможемо, Україна не зможе захистити саму себе», – сказав він.

На його думку, щоденні обстріли, вбивства цивільного населення і знищення інфраструктури свідчать про те, що у Росії є план, якого вона дотримується.

Нагадаємо, минулого тижня Жозеп Боррель висловив упевненість, що Україна може перемогти в повномасштабній війні з Росією.

Умови досягнення миру

27 травня в рф озвучили список фантазії Кремля, які Москва називає «умовами досягнення миру». Країна-терорист пропонувала Україні «відмовитися від вступу до НАТО та ЄС, припинити опір і закріпити державний статус російської мови».

Радник глави ОП Михайло Подоляк відповів, що реалістичні в російських пропозиціях лише «зустрічні умови України», яка вимагає виведення російських військ, виплати репарацій і видачі воєнних злочинців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.