Операція павутина: в РФ показали українського диверсанта, який нібито запускав дрони з вантажівок

За даними СБУ, українські агенти запустили FPV-дрони з вантажівок у глибокому тилу Росії. У відповідь Москва поширила фото чоловіка, якого називає організатором - 37-річного Артема Тимофєєва. Однак Київ заперечує його участь, називаючи це театром для внутрішнього споживання

Атака СБУ на російські аеродроми
Павутина СБУ: як українські дрони з фур атакували російські літаки

Російські ЗМІ оприлюднили зображення чоловіка, якого вважають причетним до атак дронів на військові летовища РФ. За їхніми даними, це нібито громадянин України. Йдеться нібито про 37-річного Артема Тимофєєва, якого російські правоохоронні органи підозрюють у причетності до нещодавніх ударів по авіабазах.

За твердженнями місцевих Telegram-каналів Baza та Mash, саме з вантажівок, які належали Тимофєєву, було запущено безпілотники. Пабліки повідомляють, що чоловік народився у Житомирі, тоді як Mash називає його уродженцем Донецька. Крім того, у різні періоди Тимофєєв мешкав у Києві, а кілька років тому оселився в Челябінській області Росії, де отримав реєстрацію разом із сім’єю.

За даними Mash, у 2021 році Тимофєєв працював у компанії "АРС Груп", а в жовтні 2024 року зареєстрував бізнес, пов'язаний із вантажоперевезеннями. Уже в грудні він придбав кілька вантажівок, які, ймовірно, були використані як мобільні платформи для запуску дронів у межах атаки на аеродроми.

Артем Тимофеєв
Артем Тимофеєв

Повідомляється, що інформацію про розшук Тимофєєва розіслано в усі підрозділи МВС РФ. Декілька водіїв, які керували фурами, підтвердили, що техніка належала саме йому. Вони стверджують, що гадки не мали про призначення вантажу й вважали, що перевозять частини каркасних будинків.

Згідно з повідомленнями росЗМІ, зокрема, один з ударів здійснювався з вантажівки, припаркованої на АЗС поблизу Оленегорська - дрони вилітали прямо з кузова. Очевидці стверджують, що водія вже затримано, а транспортний засіб було знайдено на в’їзді до міста. Схожим чином, за даними російських джерел, міг бути уражений і об’єкт в Іркутській області. Також у Челябінську нібито виявлено склад, де українські спецслужби зберігали дрони до моменту атаки.

Зі свого боку, українська Служба безпеки підтвердила, що операція була ретельно спланована, а всі її виконавці вже перебувають у безпеці на території України. СБУ зазначає, що спроби РФ показати арешти "організаторів" на своїй території - не більше ніж спроба зберегти обличчя перед внутрішньою аудиторією.

Операція Павутина: що відомо

Спецоперація СБУ, що отримала назву "Павутина", була проведена 1 червня. Її результатом стала атака на п’ять військових аеродромів Росії, під час якої, за даними українських спецслужб, було виведено з ладу 41 літак, зокрема стратегічні Ту-95, Ту-22М3, а також розвідувальний А-50.

Операцію готували понад півтора року. FPV-дрони були ретельно замасковані у дахи дерев’яних конструкцій, які встановлювалися на вантажівки. У потрібний момент дахи дистанційно відкривалися, і безпілотники стартували просто з фур.

За оцінками СБУ, внаслідок ударів російські повітряно-крилаті сили втратили третину своїх носіїв ракет, а збитки оцінюються в суму до $7 мільярдів. Операцію особисто координував президент Зеленський, а керував нею голова СБУ Василь Малюк. Всі учасники - вже на території України.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив успішне завершення операції, уточнивши, що українські агенти діяли синхронно у трьох різних часових поясах Росії. Перед самим початком ударів всі вони були виведені з території РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube