У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Чи замислювалися ви про це? Ми розповімо, звідки це пішло і навіщо це роблять
Давайте будемо відвертими один з одним: ні ви, ні ми, якщо запитають, не зможемо ось так відразу сказати, навіщо пасажири аплодують при посадці літака. Або чому жіночі та чоловічі сорочки застібаються з різних сторін, а при опіку всі торкаються пальцями мочки вуха? Щоби що? Ось і нам цікаво.
У тому, що подібні питання періодично виникають у вас у голові, немає нічого ганебного. Неможливо знати все. Та й деякі дивні речі й дії стали вже настільки «рідними», що ніхто навіть не замислюється, з чого все почалося. Так ось, саме для цього й існує Інформатор. Згадані вище питання ми розберемо пізніше, а сьогодні з'ясуємо, навіщо ж із року в рік, щовесни та щоосені, в Україні продовжують переводити годинник.
Отже, подейкують, що ініціатор цього, здавалося б, безглуздої дії — Бенджамін Франклін. Так, той самий, який зображений на стодоларовій купюрі. У 18 столітті йому здалося, що люди палять занадто багато свічок і олії для ламп, збираючись вечорами на посиденьки, тому запропонував переводити час на годину. На його думку, це відбилося б на економії величезної кількості ресурсів. На той момент це була просто ідея, яку пізніше конкретизував вчений із Нової Зеландії. Він аргументував це тим, щоби влітку в людей був додатковий час при денному світлі, тому запропонував зрушити час на дві години назад. Далі розмов нічого не пішло — про переводи на деякий час забули.
Першими були Англія й Німеччина — вони перейшли на літній час, щоби заощадити електрику. Це було в 1916 році. Навесні стрілки годинника переводили на годину вперед, а восени — назад. Таким чином люди могли довше працювати й не використовувати так багато штучного освітлення. Пізніше до такої практики підключилися й інші країни.
В Україні годинник стали переводити з 1981 року. Пізніше — у 1996 році — з'явилася постанова Кабміну, згідно з якою стрілки годинника переводяться двічі в рік: навесні — з зимового на літній в останню неділю березня, восени — з літнього на зимовий в останню неділю жовтня. Влітку світловий день довший, темрява настає пізно, тому годинник переводять на годину вперед. Відповідно, взимку, коли світає набагато пізніше, а темніє раніше, стрілки потрібно переводити на годину назад.
Детальніше про те, о котрій годині варто переводити годинник, і як адаптуватися до змін, ми писали тут.
Нагадаємо, в Україні якось намагалися скасувати переведення годинників, але ВР провалила голосування. Законопроєкт пропонував встановити єдиний час на всій території України за всесвітнім координованим часом плюс 2:00 (UTC + 2), а також скасувати сезонний перехід часу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.