Одеса вночі відбила масовану атаку РФ - пошкоджено житло, школу та порт

Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук розповів про наслідки нічного удару РФ по Одещині 27 серпня

наслідки обстрілу Одеси
Братчук розповів про наслідки атаки на Одещину

Одеса та область понад 7 годин перебували під масованою комбінованою атакою: окупанти били ракетами та дронами по цивільній інфраструктурі регіону. Російські війська атакували регіон різноманітними повітряними цілями. Про наслідки нічного удару в етері Київ 24 розповів речник Української добровольчої армії Сергій Братчук, і за його словами, Одеса майже всю ніч перебувала під ворожим терором.

Пошкоджено 16-поверховий житловий будинок, два навчальні заклади та приватну оселю. Руйнувань також зазнали обʼєкти інфраструктури, територія елеватора, гаражі та автомобілі мешканців. За словами Братчука, ворог атакував не лише Одесу та Одеський район, а й південні райони Одещини. Перша офіційна інформація вже надійшла від очільника міської військової адміністрації Сергія Лисака. Станом на 9:54 27 серпня відомо про трьох постраждалих внаслідок ворожої атаки на Одесу. Це чоловіки віком 24, 25 та 49 років. Вони госпіталізовані у стані середньої тяжкості.

"Усі комунальні та оперативні служби продовжують працювати на місцях. Працівники районної адміністрації фіксують пошкодження та допомагають мешканцям", - написав Лисак.

Повний аналіз наслідків стане відомим після відповідних доповідей.

"Дуже активно сьогодні засоби протиповітряної оборони працювали, хочу зазначити і для одеситів, і для мешканців Одеської області, тому що ворог атакував не лише Одесу і Одеський район, а також інші райони Одещини, зокрема південні терени нашої області", - зауважив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
Наслідки атаки РФ по Одесі
Наслідки атаки РФ по Одесі

Братчук наголосив, що більшість повітряних цілей знищували над акваторією Чорного моря, і якби бодай половина з них долетіла, наслідки для регіону були б значно важчими, зауважив Братчук. За його даними, ворог застосував реактивні дрони, ракетодрони "Бандеролі", а також попередньо ракети "Онікс" з тимчасово окупованого Криму.

"Це дуже потужна дороговартісна ракета протикорабельна, яка насправді проти кораблів жодного разу так окремо в історії не використовувалася, але зараз використовується з комплексів "Бастіон", які в тимчасово окупованому Криму застосовуються саме для ударів по нашій інфраструктурі", - пояснив Сергій Братчук.

Крім того, за словами речника, росіяни застосовували обманки та дрони-приманки "Гербера". Тобто задіяли практично всю номенклатуру озброєння, якою зазвичай атакують Одещину. 

Ворог використовують всю відому інфраструктуру для обстрілів
Ворог використовує всю відому номенклатуру озброєння для обстрілів

Ворог продовжує бити по цивільній інфраструктурі Одещини

Нічна атака 27 серпня стала черговим епізодом системних ударів Росії по Одеській області, коли під приціл потрапляють не лише військові обʼєкти, а й житлові квартали, школи та портова інфраструктура. Комбіноване застосування ракет, ракетодронів та безпілотників-приманок дозволяє ворогу перевантажувати українську протиповітряну оборону і ускладнювати перехоплення цілей.

Комунальні та екстрені служби регіону вже вкотре працюють у посиленому режимі, документуючи наслідки атаки. Остаточні масштаби руйнувань та повний перелік застосованої ворогом зброї, зокрема щодо ракет "Онікс", ще уточнюють.

Раніше Інформатор повідомляв про заяву ексспецпосланника президента США Кіта Келлога, який заявив, що Путін не закінчить війну, поки не захопить Одесу, Запоріжжя, Херсон і Донбас, попри катастрофічні втрати російської армії. Також ми писали, що в ніч проти 27 серпня Росія завдала масованого удару по кількох регіонах України, і під ударами балістики й дронів опинилися Київ, Запоріжжя, Кривий Ріг та Одеса.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити