Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Міжнародні спостерігачі зазначають, що мав місце тиск на електорат
Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ назвали президентські вибори у Туреччині не зовсім чесними та вільними. Вони зазначили, що мав місце тиск на виборців, у тому числі з боку державних ЗМІ.
У звіті ОБСЄ сказано, що організація виборів повністю відповідала демократичним правилам, і виборці могли вільно обирати кандидатів. Проте у передвиборчій кампанії використовувалися висловлювання, що дискримінували опонентів.
"Другий тур президентських виборів привів до явного переможця. Тим не менш, він відбувався в середовищі, яке багато в чому не забезпечує умов для проведення демократичних виборів", – сказав голова делегації ПАРЄ Франк Швабе.
Також міжнародні спостерігачі заявили, що державні турецькі ЗМІ були упередженими. Ще фіксувались випадки обмеження свободи слова. Це, на їх думку, надало переваги чинному президенту Раджепу Ердогану.
Ще спостерігачі додали, що прихильники опозиційних партій стикалися з залякуванням та переслідуванням. Обидва кандидати на пост президента Туреччини використовували провокаційну та дискримінаційну лексику.
"На жаль, використання обома ворогуючими сторонами більш жорсткої риторики, яка була дискримінаційною, ще більше поляризувало політичне середовище. Вчора вийшла велика кількість виборців, і дуже важливо, щоб переможець докладав щирих зусиль для забезпечення єдності народу Туреччини", – зазначив керівник місії спостерігачів ОБСЄ та голова делегації ПА ОБСЄ Фара Карімі.
У неділю, 28 травня, у Туреччині відбувся другий тур виборів президентських виборів. Перемогу одержав чинний президент Реджеп Таїп Ердоган. Він отримав 52,14% голосів, а його опонент пан Кемаль Киличдароглу – 47,86% голосів.
Щоб привітати Ердогана з перемогою та послухати його промову на площі біля президентського палацу в Анкарі зібралося кілька тисяч людей. Також президента привітали лідери багатьох країн, у тому числі і Володимир Зеленський.
Проте перемога Ердогана на президентських виборах викликала падіння турецької ліри до рекордно низького рівня. Аналітики Волл-стріт передбачають подальшу слабкість ліри. Очікує, що до кінця кварталу курс валюти досягне 23 ліри за долар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.