Головна
Україна
Події
12:19, 27 Листопада
Информатор UA

Интро

В неділю, 27 листопада, СБУ прийшла з обшуками в Івано-Франківську єпархію УПЦ московського патріархату. На місці також знаходиться Нацполіція та Нацгвардія. Слідчі оглядають територію храму та перевіряють людей. "За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень єпархії для виявлення заборонених до обігу предметів та здійснюють перевірку осіб на території єпархії щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державі", - йдеться в повідомленні СБУ. Обшуки на території храму Тривають "безпекові заходи", слідчі оглядають територію та перевіряють людей. Обшуки проводять, щоб: перевірити дані про наміри використання єпархії як осередку «руского міра»; недопустити використання приміщень УПЦ для переховування громадян рф, зберігання заборонених предметів тощо; убезпечити населення від провокацій і терористичних актів. Перевіряють всіх СБУ взялася за церкви московського патріархату: з чого це почалося 12 листопада священник Київської православної богословної академії Михайло Омелян оприлюднив відео, на якому нібито в Лаврі під час богослужіння співають рядки: “Дзвін пливе-пливе над росією, прокидається матінко-русь”. Намісник Києво-Печерської Лаври Павло Лебідь після розголосу цього інциденту повідомив, що пісня була світською, а отцю Захарію заборонили проводити літургію. Окрім того, він додав, що завжди в храмі моляться до Бога за мир в усьому світі і за всіх православних. Втім, це не зупинило Службу безпеки, яка вже зацікавилась діяльністю Лаври і провела там обшуки, а також Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Знайшли проросійську літературу, валюту рф і підозрілих громадян. 25 листопада Служба безпеки України провела обшуки у Свято-Миколаївському соборі в Чернівцях. Там знайшли методички з Москви, російське громадянство у керівництва церкви та посвідчення окупантів. Крім того, слідчі застукали ще й секретаря єпархії у ліжку з 17-річним хлопцем із місцевого хору. Так, секретар єпархії, архімандрит Никита (Сторожук), вже прокоментував цю ситуацію та заявив, що фото, які з'явилися в мережі - підстава СБУ. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Обшуки продовжуються: СБУ прийшла у ще одну церкву московського патріархату

Читать на русском

СБУ навідалась в храм Різдва Христового УПЦ МП в Івано-Франківську

Читать на русском
Обшуки продовжуються: СБУ прийшла у ще одну церкву московського патріархату
Тривають обшуки

СБУ навідалась в храм Різдва Христового УПЦ МП в Івано-Франківську

В неділю, 27 листопада, СБУ прийшла з обшуками в Івано-Франківську єпархію УПЦ московського патріархату. На місці також знаходиться Нацполіція та Нацгвардія. Слідчі оглядають територію храму та перевіряють людей.

"За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень єпархії для виявлення заборонених до обігу предметів та здійснюють перевірку осіб на території єпархії щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державі", - йдеться в повідомленні СБУ.

Обшуки на території храму

Тривають "безпекові заходи", слідчі оглядають територію та перевіряють людей. Обшуки проводять, щоб:

  • перевірити дані про наміри використання єпархії як осередку «руского міра»;
  • недопустити використання приміщень УПЦ для переховування громадян рф, зберігання заборонених предметів тощо;
  • убезпечити населення від провокацій і терористичних актів.

Перевіряють всіх

СБУ взялася за церкви московського патріархату: з чого це почалося

12 листопада священник Київської православної богословної академії Михайло Омелян оприлюднив відео, на якому нібито в Лаврі під час богослужіння співають рядки: “Дзвін пливе-пливе над росією, прокидається матінко-русь”. Намісник Києво-Печерської Лаври Павло Лебідь після розголосу цього інциденту повідомив, що пісня була світською, а отцю Захарію заборонили проводити літургію. Окрім того, він додав, що завжди в храмі моляться до Бога за мир в усьому світі і за всіх православних.

Втім, це не зупинило Службу безпеки, яка вже зацікавилась діяльністю Лаври і провела там обшуки, а також Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Знайшли проросійську літературу, валюту рф і підозрілих громадян.

25 листопада Служба безпеки України провела обшуки у Свято-Миколаївському соборі в Чернівцях. Там знайшли методички з Москви, російське громадянство у керівництва церкви та посвідчення окупантів. Крім того, слідчі застукали ще й секретаря єпархії у ліжку з 17-річним хлопцем із місцевого хору. Так, секретар єпархії, архімандрит Никита (Сторожук), вже прокоментував цю ситуацію та заявив, що фото, які з'явилися в мережі - підстава СБУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.