Демократи казали, що Патель готовий використовувати свою посаду, щоб помститися політичним ворогам Трампа
Сенат США затвердив Кеша Пателя на посаду нового директора Федерального бюро розслідувань. За нього проголосували 51-49. Пателя називають вірним прихильником Дональда Трампа, а також радикальним консерватором.
Про це повідомляє CNN. До демократів, які голосували проти кандидатури Пателя, приєдналися і дві республіканки - Сьюзан Коллінс та Ліза Мурковськи.
Демократи у Сенаті побоювалися, що Патель зловживатиме своїми повноваженнями. Вони попереджали, що він нібито буде мститися політичним ворогам Трампа. Зокрема, згадували, як він у своїх книгах, публікаціях в соцмережах та публічних виступах закликав покарати людей, які, на його думку, є частиною "глибинної держави", яка намагалася підірвати Трампа.
Сам Патель під час слухань обіцяв, що в ФБР при ньому "не буде жодної політизації" та "каральних дій". За його словами, представники Демпартії вишукували його старі коментарі, щоб не допустити на посаду.
Водночас республіканці захищали його. Вони заяляли, що Патель повинен зробити політику ФБР більш прозорою.
Раніше новопризначений очільник ФБР працював посадовцем Ради національної безпеки, керівником апарату виконувача обовʼязків міністра оборони США. Також він був старшим радником виконувача обовʼязків директора національної розвідки під час першого президентства Дональда Трампа.
The Washington Post писала, що Кеш Патель у 2024 році отримав гонорар у $25 тисяч від російської кінокомпанії, яка поширювала проросійські та антизахідні погляди. Тепер же він відповідатиме за захист від шпигунських операцій РФ на території США.
Раніше Патель пропонував значно скоротити масштаби діяльності ФБР, що контрастує з підходом попередніх директорів, які прагнули збільшити фінансування бюро. Він також виступав за закриття штаб-квартири ФБР у Вашингтоні та перетворення її на "музей глибинної держави".
Загалом ФБР у Сполучених Штатах відповідає за боротьбу зі злочинністю та національну безпеку. Основні завдання бюро — боротьба з тероризмом та організованою злочинністю, контррозвідка, кібербезпека, захист прав людей тощо.
Нагадаємо, тиждень тому Сенат США проголосував за призначення Роберта Кеннеді-молодшого на посаду секретаря Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб. Він є прихильником теорій змови та виступає проти вакцинації. Крім того, стверджував, що буцімто СНІДу не існує.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.