Німецькі компанії допомагають Росії "відбудовувати" зруйнований Маріуполь - ЗМІ

Їх логотипи помітили на численних будівельних майданчиках у Маріуполі

Маріуполь
Німецькі компанії засвітилися на будівництвах у зруйнованому Росією Маріуполі

Відбудовувати захоплений і зруйнований Маріуполь, Росії допомагають німецькі компанії. Їхні логотипи помітили на матеріалах і будівельній техніці в місті. Йдеться про компанію Knauf та її дочірню фірму WKB Systems GmbH.

Як пише видання Tagesschau, на сьогодні в Росії працює близько чотирьох тисяч співробітників Knauf, а обсяг продажів обчислюється мільярдами доларів. Ніколаус Кнауф був почесним консулом Росії в Німеччині близько 20 років. У нього є фотографії з російським диктатором Володимиром Путіним. А санкції, накладені на РФ після анексії Криму, він назвав жахливими.

Репортери журналу ARD Monitor знайшли на будівельній техніці та матеріалах у місті логотипи двох компаній, Knauf і WKB Systems GmbH. Зокрема, це важкі будівельні машини та вікна, на численних будівельних майданчиках у Маріуполі стоять бетонні блоки в зеленій пакувальній плівці з логотипом WKB Systems GmbH. А на гіпсових і цементних пакетах красується назва - Knauf. У річних звітах, на сайтах компаній, у фотографіях і відео є докази того, що німецькі компанії допомагають "відбудовувати" Маріуполь, який стерли із землі російські окупанти. 

На запит ARD Monitor компанія Knauf відповіла, що категорично засуджує війну Росії в Україні, а продукція, яку виробляють у РФ, йде виключно на російський ринок. При цьому офіційний дилер Knauf публічно рекламує, що він побудував житловий будинок із будівельних матеріалів Knauf за дорученням Міноборони Росії.

WKB Systems GmbH, основним власником якої є російський олігарх Віктор Бударін, протягом багатьох років використовувала можливості Knauf для роботи на російському ринку з виробництва газобетонних блоків. Тепер WKB Systems GmbH - один з основних підрядників у Маріуполі.

Інформацію про співпрацю німецьких компаній з РФ підтвердив член Бундестагу від ХДС, голова комітету у закордонних справах Родеріх Кізеветтер. Він засудив участь німецьких компаній, заявивши, що вони "поставили себе на службу війні, яка порушила міжнародне право".

Українські архітектори мріють відбудувати Маріуполь за прикладом міста Халл

Маріупольські вчені планують відновлення рідного міста, дивлячись на британський Халл та вивчаючи досвід його відродження. Це промислове місто в Йоркширському графстві, яке відродилося після майже повного знищення фашистськими бомбардуваннями. І оскільки ім'я героїчного Маріуполя тепер знає весь світ, це шанс перетворити трагедію на можливості.

У Маріуполі, що пережив 80-денні бомбардування російської армії та блокаду, загинула чверть мешканців. Нині там господарюють окупанти, заселяючи росіян у збудовані замість зруйнованих будинки. І тому відновлення жителів важливе не менше, ніж відновлення міста, заявив під час візиту до Халла ректор Маріупольського державного університету, який зараз базується у Києві, Микола Трофименко.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський 16 березня звернувся до світу та українців у річницю бомбардування росіянами драматичного театру у Маріуполі. Він нагадав про цей жорстокий злочин, який окупанти вчинили два роки тому. Також Володимир Зеленський наголосив, що кожен російський вбивця має відповісти за це. Приміщення театру було притулком для сотень мешканців Маріуполя від обстрілів на початку повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році. 16 березня того ж року окупанти цілеспрямовано кинули 500-кілограмові авіабомби на театр, всупереч величезному напису "ДІТИ!".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube