Німецьке місто відмовило у побратимстві українському місту, щоб зберегти дружбу з російською Калугою

Міська рада німецького Зуля відмовилася від пропозиції Подільської про побратимство, побоюючись втрати партнерства з російським містом Калугою

Німецький Зуль та український Подільськ
Міськрада Зуля відхилила пропозицію про партнерство з україським Подільськом

Німецьке місто вирішило відмовитися від встановлення побратимських відносин з українським містом через побоювання за дружбу з російською Калугою. Йдеться про німецьке місто Зуль та місто Подільськ. Міськрада українського міста звернулася з відповідною пропозицією до міської влади німецького міста. 

Про це повідомляє видання Tagesschau. Джерело, обізнане з ситуацією, розповіло, що український мер міста Подільськ звернувся до мера міста Зуль у Тюрінгії, що на сході Німеччини, з пропозицією встановити побратимські відносини. Проте міськрада Зуля відмовилася від цієї ініціативи, вважаючи, що такий крок може "поставити під загрозу існуюче партнерство з російським містом Калуга". Невдовзі влада Зуля має намір надіслати офіційну відмову Подільську. Як сказав речник міста, лист все ще розглядається.

Мер Зуля Андре Кнапп, представник ХДС, не погодився з рішенням міської ради та назвав його дивним. На його думку, партнерство з українським містом, навпаки, було б "позитивним сигналом". Про це пише газета "Freie Wort".

Що відомо про ідею міст-побратимів

За даними Федерального агентства громадянської освіти, ідея побратимства міст виникла в основному після Другої світової війни. Передумовою тому було залікувати рани, нанесені Європі двома світовими війнами. Міста-побратими стали ефективним довгостроковим інструментом об’єднання людей з різних країн. При цьому заходи можуть бути дуже різними.

У лютому 2023 року столиця штату Нью-Йорк – місто Олбані – стало першим американським містом-партнером української Бучі, яка протягом місяця перебувала в російській окупації та відважно захищала Київ від ворожої навали. У травні минулого року дев’ять одиниць комунальної техніки отримали КП "Бучасервіс" та КП "Бучазеленбуд" від німецького міста-побратима Бергіш-Гладбах. Ця техніка допомагала прибирати Бучу.

Також Бучанська громада одержала 270 обігрівачів від португальського міста-побратима Кашкайш. Їх із Польщі до Бучі доправила логістична компанія 4U Logistics. Тобто навіть в одного міста може бути декілька побратимів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube