Головна
Світ
19:58, 24 Січня
Информатор UA

Интро

Сьогодні, 24 січня, канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалив рішення про відправку в Україну танків Leopard 2. Йдеться щонайменше про танкову роту — це від 10 до 14 машин. Збройним Силам України пообіцяли надати версію танків Leopard 2А6. Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel. Федеральний уряд також хоче надати дозвіл на експорт таких танків, які належать іншим державам, зокрема Польщі. Завтра, 25 січня, Бундестаг офіційно ухвалить рішення про постачання танків Leopard з Німеччини до України. Про це сказано на сайті парламенту. Відомо, що це питання розглядатиметься на прохання парламентської групи ХДС/ХСС. У своєму обґрунтуванні необхідності дебатів фракція стверджує, що прагне "покласти край блокаді Leopard з боку федерального уряду" та побоюється втрати довіри до німецького уряду серед союзників. Що цьому передувало Західні союзники не дійшли згоди про надання Україні бойових танків Leopard 2 на зустрічі у форматі "Рамштайн" 20 січня. Однак глава МЗС Німеччини Анналена Бербок підкреслила, що уряд її країни не заперечуватиме, якщо Польща передасть Україні танки Leopard 2. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус пояснив, що найближчим часом ухвалять рішення про те, чи відправляти танки Leopard німецького виробництва в Україну.  24 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що рішення щодо постачання Україні танків Leopard 2 буде ухвалене незабаром. Таку заяву він зробив після зустрічі з новим міністром оборони ФРН Борисом Пісторіусом.  Нагадаємо, українські військові могли б за допомогою західних танків звільнити свої території від російської окупації. Таку думку висловив колишній командувач Сухопутних сил США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес. Водночас він наголосив, що повернення Криму відіграватиме ключову роль. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Німеччина передасть Україні танки Leopard

Читать на русском

Олаф Шольц ухвалив відповідне рішення

Читать на русском
Німеччина передасть Україні танки Leopard
Ілюстративне фото

Олаф Шольц ухвалив відповідне рішення

Сьогодні, 24 січня, канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалив рішення про відправку в Україну танків Leopard 2. Йдеться щонайменше про танкову роту — це від 10 до 14 машин. Збройним Силам України пообіцяли надати версію танків Leopard 2А6.

Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel. Федеральний уряд також хоче надати дозвіл на експорт таких танків, які належать іншим державам, зокрема Польщі.

Завтра, 25 січня, Бундестаг офіційно ухвалить рішення про постачання танків Leopard з Німеччини до України. Про це сказано на сайті парламенту. Відомо, що це питання розглядатиметься на прохання парламентської групи ХДС/ХСС. У своєму обґрунтуванні необхідності дебатів фракція стверджує, що прагне "покласти край блокаді Leopard з боку федерального уряду" та побоюється втрати довіри до німецького уряду серед союзників.

Що цьому передувало

Західні союзники не дійшли згоди про надання Україні бойових танків Leopard 2 на зустрічі у форматі "Рамштайн" 20 січня. Однак глава МЗС Німеччини Анналена Бербок підкреслила, що уряд її країни не заперечуватиме, якщо Польща передасть Україні танки Leopard 2. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус пояснив, що найближчим часом ухвалять рішення про те, чи відправляти танки Leopard німецького виробництва в Україну. 

24 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що рішення щодо постачання Україні танків Leopard 2 буде ухвалене незабаром. Таку заяву він зробив після зустрічі з новим міністром оборони ФРН Борисом Пісторіусом. 

Нагадаємо, українські військові могли б за допомогою західних танків звільнити свої території від російської окупації. Таку думку висловив колишній командувач Сухопутних сил США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес. Водночас він наголосив, що повернення Криму відіграватиме ключову роль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.