Невдачі в Бахмуті посилюють міжусобиці всередині російських військ та їхніх командирів — Інститут вивчення війни

Російські війська продовжували наступальні дії поблизу Бахмута та Авдіївки-Донецька

Невдачі в Бахмуті посилюють міжусобиці всередині російських військ та їхніх командирів — Інститут вивчення війни
Бахмут, 14 грудня. Фото: Getty Images

17 грудня у Кремлі повідомили, що путін протягом дня працював в Об’єднаному штабі збройних сил РФ, заслуховував доповіді про хід «Спеціальної військової операції» в Україні, а також провів нараду в Об’єднаному штабі та окрема нарада з командирами. Ймовірно, таким чином Кремль намагається зобразити президента рф як компетентного керівника та реалізувати імідж Міністерства оборони росії. 

Про це повідомляють аналітики з Інституту вивчення війни.

"Схоже, що в росії намагаються реабілітувати імідж урядовців. Це потрібно насамперед, аби урівноважити наростальний вплив повоєнних ультранаціоналістичних діячів. Йдеться про главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова та фінансиста групи Вагнера Євгена Пригожина, а також їхніх паралельних військових структур", — заявляють аналітики.

В Інституті вважають, що ситуацію між військами загострює ще й російська наступальна операція навколо Бахмуту. Як заявив голова так званого ДНР Денис Пушилін, що разом із "вагнерівцями" участь у боях в цьому районі беруть сили і його посіпаки-військові. Однак, скоріш за все це неправда, бо цю інформацію відразу ж розкритикували російські військові блогери. 

"Розбіжності між твердженнями Пушиліна та виступами Пригожина (засновника ПВК "Вагнер" - ред.) й інших відомих осіб у інформаційному просторі РФ свідчать про те, що між "ДНР" і "вагнерівцями" продовжується і зростає розкол", - вказують у звіті ISW.

Попередньо, в жовтні засновника ПВК "Вагнер" Євген Пригожин також заперечував, будь-яку причетність ДНР або звичайних російських військ за населені пункти на південь від Бахмута. Також Пригожин був надзвичайно чітким і в питанні темпів просування у цьому районі. Він заявляв, що це буде повільно і важко, а от Пушилін та інші російські джерела мали іншу думку.

Ситуація в Бахмуті

Бої за Бахмут тривають вже п'ятий місяць. Це точка найкривавіших зіткнень. Аналітики з Інституту вивчення війни заявили, що рашисти не роблять висновків зі своїх минулих помилок. Бо з кінця травня російські війська постійно витрачають бойові сили на невеликі населені пункти навколо Бахмута, а за наступні шість місяців вони домоглися приросту всього лише близько декількох кілометрів за раз. У ISW також розповіли, що спроби окупантів здійснити наступ на Бахмут призвели лише до того, що жива сила і техніка армії РФ продовжує виснажуватися. Крім цього, війська рашистів нерідко виявляються затиснутими в невеликих населених пунктах. У щоденних зведеннях Генштабу повідомляють, що росіяни продовжують атакувати без відпочинку бахмутський напрямок. Ворог вишукує слабкі місця для прориву, ймовірно, через репутаційні ризики, оскільки військового сенсу в захопленні міста немає. Ще влітку Бахмут вважався ключовим плацдармом на шляху до Слов’янська-Краматорська, але відтоді минуло пів року, і росія втратила контроль над ізюмським районом. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки росіян путін готовий пустити на м’ясо задля перемоги над Україною.

​​Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube