"Неможливо 4 місяці дивитися на прапор Росії і жити в окупації": історія мешканки Балаклійської громади, якій вдалося вирватися на підконтрольну Україні територію

Читать на русском

Виїзд з міста закритий, тому виїхати неможливо

Читать на русском
"Неможливо 4 місяці дивитися на прапор Росії і жити в окупації": історія мешканки Балаклійської громади, якій вдалося вирватися на підконтрольну Україні територію

Виїзд з міста закритий, тому виїхати неможливо

Балаклійська громада – одна з перших, яка опинилася під окупацією росії.

Російські військові зайшли, сказали, що тепер тут будуть постійно, заїхали танки, почали стріляти в повітря, потім зібрали всіх чоловіків-мисливців, відібрали рушниці та почали встановлювати свої порядки, - розповідає мешканка Балаклійської громади Ніна (ім'я змінено). Жінка разом із сім'єю прожила під окупацією 4 місяці. 

«Ще на самому початку можливість у людей була виїхати, але мало хто хотів залишати будинок, бо поряд знаходилися ЗСУ і всі вірили, що скоро цей кошмар закінчиться, росіян виженуть і ми знову житимемо, як і раніше. У нас були чеченці та росіяни спочатку, потім вони поїхали і залишилися військові так званої "лднр". Вони кошмарили людей, забирали автомобілі, могли прийти до будинку та забрати все, що їм потрібне. Весь час шукали націків. Магазини у нас не працювали, виживали, як могли. Слава Богу, що були якісь закрутки у льоху, картопля, - це й рятувало. Також просили молоко, хто має господарство. Діти хотіли морозиво та цукерки, а дістати не було де. Потім активніші місцеві жителі почали їздити до тієї ж окупованої Куп'янськ, брати там продукти та привозити. Асортимент – дуже дрібний. Їли крупу ячну та пшеничну. За переведення в готівку грошей з нас брали плюс 35 відсотків», - каже Ніна.

Також, за її словами, траплялися випадки, коли пропадали місцеві жителі, а потім їх знаходили мертвими. Були випадки, коли пропадали волонтери, і доля багатьох досі невідома. Ті, хто працював у державних органах, їм приходить зарплата на карту, за рахунок цього живуть. Пенсіонери, які отримували гроші на карти – у них все так і залишилося. Але є такі, які отримували пенсії через «Укрпошту», то вони сидять без грошей, комусь висилають рідні, комусь допомагають місцеві жителі чим можуть – так виживають люди на окупованій території. Крім цього, росіяни разом із місцевими копаборантами збирали списки пенсіонерів і потім видавали їм 10 тисяч рублів. Вони ходять із георгіївськими стрічками та роздають мешканцям. Є проблеми зі світлом, а через це немає води, рятують колодязі, газ на території громади є. 

«Новий мер, якого поставили окупанти, намагається зібрати з людей і фермерів гроші для відновлення трансформатора, щоб вирішити проблему з електроенергією. Також висять оголошення про набір абітурієнтів до російських навчальних закладів, а дітей із 7-ми років запрошують до оздоровчих таборів, але місцеві жителі на це не йдуть. Жити там дуже складно, тому щойно з'явилася можливість, то одразу виїхала. Боляче дивитися на прапори не наші, не український, а прапор Росії, які там усюди. Як виїжджати людям звідти – незрозуміло. Тепер висить оголошення про те, що виїзд закрито на 2 роки".

"Неможливо 4 місяці дивитися на прапор Росії і жити в окупації": історія мешканки Балаклійської громади, якій вдалося вирватися на підконтрольну Україні територію 1

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Євгенія Кутнова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.